Akademia Liderów 60+

Akademia Liderów 60+

W dniach 4-15 września b.r. odbędzie się cykl szkoleń Akademia Liderów 60+ finansowany przez m. st. Warszawa. Celem projektu jest wzmocnienie aktywności liderów, reprezentujących starsze pokolenie, którzy działają na rzecz społeczności lokalnych i seniorów. Szkolenie ma promować również rozwój wolontariatu osób powyżej 60 roku życia.

Pieczę nad „Akademią” sprawować będą doświadczeni trenerzy, którzy nauczą seniorów przygotowywać i przeprowadzać projekty społeczne. W czasie szkolenia uczestnicy przygotują projekty, które wezmą udział w atrakcyjnym konkursie. Laureaci otrzymają nagrody rzeczowe, które umożliwią realizację co najmniej dziesięciu projektów. Łączna kwota finansowania każdego projektu wynosi aż 2000 zł.

Przez cały okres realizacji projektów seniorzy będą wspierani przez doświadczonych mentorów, którzy pomogą w podejmowaniu decyzji i pokonaniu trudności.

Na początku września seniorzy mogą wziąć udział w szkoleniach Akademia Liderów 60+

Szkolenie będzie trwało łącznie 11 dni. Aby zbytnio nie obciążać seniorów przewidziano 4 godziny szkolenia w ciągu każdego dnia (od 9.30 do 13.30 lub od 14.00 d 18.00). Projekt będzie realizowany w Warsztacie Warszawskim na placu Konstytucji 4 (pierwsze piętro). W czasie zajęć seniorzy mogą liczyć na drobny poczęstunek. W jednej grupie może być maksymalnie dziesięć osób. Organizatorzy szkolenia zapewniają nieodpłatne materiały dydaktyczne.

Jako że termin zbliża się wielkimi krokami, zachęcamy do jak najszybszego wypełnienia formularza zgłoszeniowego. Można go znaleźć pod adresem:

https://goo.gl/forms/gG5MfUM6QKZ68GCX2

Rekrutacja trwa do 13 sierpnia b.r. Tydzień później otrzymają Państwo informacje o zakwalifikowaniu na szkolenie. Po zakończeniu projektu będą mieli Państwo czas na realizację zaakceptowanych przez komisję pomysłów do 30 listopada b.r.

Aby zwiększyć szansę na wygranie konkursu, zachęcamy do wyboru partnera, np. biblioteki, klubu osiedlowego, administracji osiedlowej etc. Komisja konkursowa w pierwszej kolejności rozpatrzy pomysły osób, które podjęły dialog z instytucjami publicznymi.

 

 « (Poprzedni artykuł)Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *