Akademia Walki z Rakiem

Akademia Walki z Rakiem

Rak to choroba, która wyniszcza nie tylko osobę, która musi się z nią zmierzyć, ale również jej bliskich, dlatego Akademia Walki z Rakiem zaprasza na warsztaty dla osób, które wspierają swoich bliskich w codziennym pokonywaniu aspektów tej ciężkiej choroby.

W czasie bezpłatnych warsztatów dla osób, które dzielą ze swoimi podopiecznymi trud walki z chorobą onkologiczną będzie okazja do tego, by wymienić się doświadczeniami. Rozmowy z ludźmi, którzy na co dzień doświadczają podobnych problemów, ułatwią z pewnością ich rozwiązywanie.

Akademia Walki z Rakiem służy wsparciem nie tylko osobom chorym, ale również ich bliskim.

Organizatorzy zamierzają omówić kwestię mądrego i skutecznego wspierania oraz form i rodzajów wsparcia. Mowa będzie o stereotypach dotyczących wspierania. Wyjaśniona zostanie również sytuacja psychofizyczna chorego onkologicznie.

Uczestnicy będą mogli wymienić się uwagami na temat trudności wynikających z opieki nad chorymi, posłuchać porad jak sobie z nimi radzić i poznać sposoby reagowania na trudne emocje chorego. Spotkania będą okazją do nauki oraz poprawy komunikacji i wzajemnego porozumiewania się opiekuna i chorego.

Opieka nad człowiekiem chorym onkologicznie wymaga umiejętności radzenia sobie ze stresem i własnymi emocjami. By znaleźć siły do przetrwania dla siebie i podopiecznego  konieczne jest posiadanie odpowiedniego zaplecza, które jest w stanie ofiarować efektywne wsparcie. Jak znaleźć takie zasoby i o nie dbać uczestnicy dowiedzą się tego w czasie warsztatów.

Organizatorzy przedstawią również sposoby na uniknikanie poczucia wypalenia, które może stanowić podatne podłoże do rozwinięcia się stanu zespołu depresji opiekuna.

Bezpłatne Warsztaty dla osób wspierających swoich bliskich w chorobie onkologicznej będą odbywały się w maju i w czerwcu 2017 roku.

W czasie warsztatów przewidziane są trzy spotkania, w terminach:

  •         27.05.2017 (sobota) w godz. 10-18
  •         11.06.2017 (niedziela) w godz. 10-18
  •          24.06.2017 (sobota) w godz. 10-18

Udział w zajęciach jest całkowicie BEZPŁATNY. Warsztaty dofinansowywane są ze środków Funduszu Inicjatyw Obywatelskich.
Zapisy na spotkania już się rozpoczęły.

Warsztaty będą się odbywały w Akademii Walki z Rakiem, w Oddziale Warszawa, przy Alei Zjednoczenia 44 (blisko stacji metra Stare Bielany).

Zapisów można dokonywać telefonicznie pod numerem Tel. 661 411 520 lub pod adresem mailowym awzr.warszawa@gmail.com

 

 « (Poprzedni artykuł)
(Następny artykuł) »Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *