Bezpłatne szczepienia przeciw grypie dla seniorów z Białegostoku

Bezpłatne szczepienia przeciw grypie dla seniorów z Białegostoku

Od 1 września ruszyły bezpłatne szczepienia przeciw grypie dla seniorów z Białegostoku. W tym celu seniorzy powinni zgłaszać się do siedmiu wybranych placówek. O możliwości wykonania szczepienia decyduje kolejność zgłoszeń – samorząd miasta przeznaczył na ten cel 150 tysięcy złotych, co wystarczy na zaszczepienie ok. 3300 osób.
Aby móc bezpłatnie się zaszczepić, dana osoba musi mieć ukończone 60 lat i mieszkać w Białymstoku. Jeżeli nie uda się zakwalifikować na szczepienia w tym roku, seniorzy mogą spróbować jeszcze w następnym i za dwa lata – plan bezpłatnych szczepień obejmuje w sumie trzy lata.  W sumie potrzeba na ten cel 450 tysięcy złotych.
Szczepienia będą prowadzone w okresie przed sezonem grypowym, czyli od września do końca listopada.

Bezpłatne szczepienia przeciw grypie dla seniorów z Białegostoku to cenna inicjatywa, dzięki której osoby starsze zostaną zabezpieczone przed infekcjami dróg oddechowych.

Szczepienia będą się odbywały w następujących placówkach:

1) Lekarska Specjalistyczna Spółdzielnia Pracy „Eskulap”, ul. Nowy Świat 11c

2) Samodzielny Szpital Miejski im. Polskiego Czerwonego Krzyża, ul. Sienkiewicza 79

3) Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej „Poradnia Rodzinna”, ul. Ks. St. Andrukiewicza 4 lok. 3U

4) Michalska – sp.p. Lekarzy NZOZ „Zdrowie”, ul. Mieszka I 8c lok. 15

5) NZOZ Podlaskie Centrum Medyczne, ul. Transportowa 4

6) NZOZ Domesticus sp.p., ul. Storczykowa 5

7) Villa Med. Sp. z o. o., ul Miłosna 24

Liczba miejsc jest ograniczona, więc warto się pospieszyć.

W Białymstoku mieszka aż 300 tysięcy mieszkańców, co stanowi aż 23 procent całej populacji miasta. Z  danych Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Białymstoku wynika, że zachorowalność na grypę od lat pozostaje na wysokim poziomie – w zeszłym roku na grypę i podobne infekcje w samym mieście zachorowało ponad 60 tysięcy osób. W skali województwa podlaskiego było to już 108 tysięcy osób. Pomimo tak dużego wzrostu zachorowalności niewiele osób korzysta ze szczepień – wiąże się to prawdopodobnie z wysokimi cenami szczepionek. Miejmy nadzieję, że w tym roku z programu skorzystają wszystkie osoby starsze, które najbardziej tego potrzebują.

 

 (Następny artykuł) »Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *