Jakie emerytury będą w 2018 roku

Jakie emerytury będą w 2018 roku

Rząd ujawnił nieoficjalne informacje na temat tego jakie emerytury będą w 2018 roku. Sytuacja gospodarcza w Polsce stabilizuje się i rząd obiecuje, że będzie to skutkowało zmianami w wynagrodzeniach, emeryturach i rentach.

Według informacji przekazanych mediom przyszłoroczna waloryzacja emerytur i rent wynieść ma 2,4 procenta. Oznacza to, że emerytura średnio wzrośnie o 42 złote a to znaczy, że czeka nas najwyższa z podwyżek emerytur, jaka miała miejsce w ciągu ostatnich czterech lat.

Rząd wkrótce podejmie w tej kwestii wiążące decyzje. Prawdopodobne propozycje waloryzacji  przewidują na przyszły rok miesięczny wzrost wysokości minimalnej emerytury i renty, z tytułu całkowitej niezdolności do pracy, rzędu 19 złotych, czyli kwota dotychczasowa 854 złote wzrosłaby do 873 złotych. Kwota wzrostu wysokości renty socjalnej ma wynosić około 16 złotych, czyli dotychczasowe 725 złotych wzrośnie do 741 złotych.

Do mediów dostały się nieoficjalne informacje na temat tego, jakie emerytury będą w 2018 roku

Waloryzacja wprowadzana przez rząd w poprzednich latach przebiegała w dosyć trudny sposób. Rząd uzasadniał to złą sytuacją w gospodarce. Podwyżki emerytur były niezwykle niskie. Tegoroczna podwyżka to tylko 0,44 procenta, zaś ta sprzed dwóch lat wynosiła zaledwie 0,24 procenta. Konieczne było wypłacenie specjalnych dodatków.

W przyszłym roku rząd obiecuje polepszenie sytuacji. Ministrowie informują, że sytuacja w gospodarce uległa znacznej poprawie. Pensje wzrastają, więc i emerytury również.

Z nieoficjalnych źródeł wiadomo, że na podwyżki emerytur i rent w przyszłym roku rząd planuje wydać około 4,8 mld złotych.

Podwyżka rzędu 19 złotych nie jest wciąż wystarczająca dla emerytów. Seniorzy utrzymują się od dawna z ekstremalnie niskich emerytur. Większość z nich nie otrzymuje nawet 1000 zł netto.

1848« (Poprzedni artykuł)
(Następny artykuł) »Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *