Koncert dla seniorów w Teatrze Dramatycznym w Warszawie

Koncert dla seniorów w Teatrze Dramatycznym w Warszawie

3 września odbędzie się specjalny koncert dla seniorów w Teatrze Dramatycznym w Warszawie, pod nazwą „Warszawa dla Seniorów”. Wydarzenie to odbędzie się z udziałem znanych artystów:  piosenkarki Alicji Majewskiej i kompozytora oraz akompaniatora Włodzimierza Korcza. Wstęp na koncert jest bezpłatny, biletowany.

Bilety na spektakl można odbierać w dniach 28-29 sierpnia w godz. 9.00 – 16.00 w Urzędzie m.st. Warszawy, przy ul. Senatorskiej 27. Jedna osoba może odebrać maksymalnie dwie wejściówki jednoosobowe.

Bezpośrednio przed koncertem odbędzie się Dyskoteka Międzypokoleniowa. Prowadząca DJ Wika z pewnością dobierze odpowiednią muzykę dla wszystkich uczestników imprezy. W potańcówce będą mogły wziąć udział wszystkie osoby, niezależnie od wieku. Pierwsze pary wejdą na płytę główną placu Defilad o godz. 16.00. Mamy nadzieję, że pogoda będzie dopisywać i wszyscy będą się świetnie bawić.

Koncert dla seniorów w Teatrze Dramatycznym w Warszawie jest jedną z wielu inicjatyw kulturalnych na rzecz osób powyżej 60 roku życia.

Biorąc pod uwagę, że osoby starsze stanowią ponad 25 proc. całej warszawskiej populacji, Urząd Miasta pragnie dostarczyć im rozrywki dostosowanej do ich preferencji, wieku i oczekiwań.

Z roku na rok liczba seniorów będzie się powiększać a tym samym wzrośnie zapotrzebowanie na tego rodzaju inicjatywy kulturalne. Seniorzy mogą dzięki nim nie tylko przyjemnie, ale również aktywnie spędzić czas, zażywając ruchu i nawiązując nowe znajomości.

W 2014 r. powołano do życia Warszawską Radę Seniorów, w ramach której utrzymywana jest  współpraca rad seniorów z poszczególnych dzielnic stolicy, Komisji Dialogu Społecznego ds. Osób Starszych i Kombatantów oraz Komisji Dialogu Społecznego ds. Uniwersytetów Trzeciego Wieku.

Od kilku lat Rada, razem z urzędem miasta, aktywizują warszawskich seniorów i zachęcają do czynnego udziału w organizowanych imprezach. To właśnie dzięki Radzie artyści polscy dają bezpłatne koncerty a seniorzy mogą cieszyć się z wielu zniżek oraz możliwości aktywnego uczestniczenia w życiu społeczno-kulturalnym Warszawy.

Ostatnim wielkim sukcesem Rady jest wybudowanie Centrum Alzheimera oraz doprowadzenie do zaaprobowania projektu powstania Geriatrycznego Centrum Medycznego.

Mamy nadzieję, że działania Rady poskutkują wieloma cennymi przedsięwzięciami i wpłyną na poprawę jakości życia seniorów w stolicy.

 

 « (Poprzedni artykuł)Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *