Szukaj

Międzypokoleniowa kafejka

Międzypokoleniowa kafejka

Przy Palcu Konstytucji 4 w Warszawie działa wyjątkowe miejsce dla seniorów i seniorek Międzypokoleniowa Kafejka, funkcjonująca w ramach „Warsztatu Warszawskiego”.

Jest to centrum aktywności lokalnej, w którym mogą spotykać się również seniorzy i seniorki. W wybrane dni tygodnia, w ramach działań Kafejki, odbywają się różnego typu wydarzenia, takie jak spotkania, pokazy, warsztaty czy prezentacje, dotyczące różnorodnej tematyki.

Organizatorzy otwarci są na propozycje uczestników.

Zajęcia są bezpłatne i prowadzone na zasadzie wolontariatu.

Centrum aktywności lokalnej „Warsztat Warszawski” wspiera inicjatywy obywatelskie mieszkańców Warszawy oraz stołecznych organizacji pozarządowych.

Międzypokoleniowa Kafejka to miejsce służące wymianie i realizacji pomysłów oraz projektów warszawskich seniorów.

W ramach działań centrum możliwe jest bezpłatne korzystanie z sal oraz udział w wszelkich debatach i konsultacjach związanych z rozwojem stolicy. Organizatorzy zapraszają do korzystania z szeregu zajęć prowadzanych w centrum. Lokal udostępnia także komputery z podłączeniem do Internetu. Spotkania organizowane są z myślą o mieszkańcach Warszawy, ale nie tylko.

„Warsztat Warszawski” jest częścią projektu „Warszawa Lokalnie”, który jest współfinansowany przez Urząd miasta stołecznego Warszawy. Gospodarzem „Warsztatu” jest od 2014 roku Fundacja Inicjatyw Społeczno -Ekonomicznych. Fundacja od lat zajmuje się rozwijaniem lokalnych społeczności,  przy jednoczesnym wykorzystywaniu narzędzi ekonomii społecznej. Realizowane w „Warsztacie” wydarzenia nie mają charakteru komercyjnego i za udział w nich nie są pobierane żadne opłaty. W lokalu nie prowadzone są również żadne działania zarobkowe.

Wydarzenia odbywające się w „Warsztacie” wpisują się w założenia Społecznej Strategii Warszawy, w szczególności Programu Wzmacniania Wspólnoty Lokalnej.

W obszarze działań „Warsztatu” znajduje się wspieranie lokalnej aktywności i przejawów samopomocy mieszkańców , w szczególności działań, wzmacniających dialog międzypokoleniowy, promowanie inicjatyw lokalnych, stowarzyszeń sąsiedzkich, kooperatyw czy organizacji wydarzeń lokalnych.

W przestrzeni na Placu Konstytucji 4 odbywają się dyskusje, szkolenia, wystawy, próby chórów, próby teatralne, zajęcia rękodzielnicze, ekologiczne, kulinarne, komputerowe i inne.

Wszelkie pomysły i propozycje dotyczące wydarzeń, które mieszkańcy Warszawy chcieliby realizować w „Warsztacie” można zgłaszać pod numer telefonu 22 6220191 lub mailowo na adres warsztat@fise.org.pl

Organizatorzy zapraszają również do osobistych wizyt od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00 do 20.00 i w weekendy od 10.00 do 15.00.

Kalendarz bieżących wydarzeń znajduje się na stronie internetowej:

https://warsztatwarszawski.blogspot.com/p/kalendarz-projektow.html