Nocny spacer po Królewskim Wilanowie

Nocny spacer po Królewskim Wilanowie

Z pewnością wiele osób zwiedzało już wilanowskie ogrody w dzień, jednak na pewno nocny spacer po Królewskim Wilanowie dostarczy nowych i ciekawych wrażeń.

Ogród Pałacu Króla Jana III Sobieskiego w Wilanowie dostępny jest dla wszystkich zwiedzających każdego dnia. To piękny kompleks zieleni, z wodnymi akwenami.

Za dnia można podziwiać tam nie tylko imponujący Pałac, dzieła rzeźbiarskiej sztuki, wspaniałe kobierce kwiatów czy wiekowy drzewostan, ale również dzikie kaczki, łabędzie czy inne różnorodne gatunki ptaków. Jednak są tacy mieszkańcy ogrodu, którzy kryją się za dnia a wychodzą dopiero w nocy.

To ich pora żerowania. W dzień nie opuszczają swoich miejsc pobytu i nawet trudno się domyśleć, że w ogóle istnieją w ekosferze Królewskiego ogrodu. W ciągu dnia kryją się w dziuplach, piwnicach, norach, na strychach i wieżach. Nocą zaś wylatują i wychodzą na łowy.

Nocny spacer po Królewskim Ogrodzie w Wilanowie to okazja do  poznania jego, za dnia niewidocznych, mieszkańców.

Bobry, nietoperze czy kuny to mieszkańcy Królewskiego Ogrodu w Wilanowie, których nie zobaczymy w czasie spacerów za dnia. To płochliwe zwierzęta, które polują nocą. Bobry wykazują po zmierzchu  dużą aktywność, szczególnie między 22 a 23 godziną. Budują tamy i łapią ryby. Dzień spędzają w norach, gdzie śpią i odpoczywają.

Nietoperze, jak wiadomo, to zwierzęta nocy. Cały dzień przesypiają, by po zachodzie słońca polować na komary. Kuny nocą buszują często na strychach lub w piwnicach, nawołując się w charakterystyczny sposób. To drapieżniki, więc ich pokarmem są przeważnie myszy lub małe szczury. Wyrządzają niestety sporo szkód gryząc deski i instalacje.

Muzeum Pałacu Króla Jana III Sobieskiego w Wilanowie zaprasza wszystkich chętnych, którzy chcą poznać tajemniczych mieszkańców Pałacowego Ogrodu na wieczorny spacer. Uczestnicy będą poszukiwać śladów obecności bobrów, kun i nietoperzy. Być może uda się nawet spotkać jakiś przedstawicieli tych zwierząt, co jest bardzo prawdopodobne.

Warto zaopatrzyć się w latarki i aerozol przeciw komarom, by 23 czerwca o 18.30 rozpocząć wyprawę w poszukiwaniu tajemniczych mieszkańców Ogrodu Królewskiego w Wilanowie.

Wycieczka rozpocznie się zbiórką przy kasie w Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie. Zaproszone są całe rodziny z dziećmi (5-12 lat), dziadkowie oraz po prostu wszyscy chętni.

Zwykły bilet to koszt 5 zł, ulgowy 3 zł a dzieci mają wstęp darmowy.

Warto wybrać się na tę ciekawą wyprawę, bo taka okazja jest wyjątkowa.

 


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *