Pamiętajmy o naszych bohaterach

pamiętajmy o naszych bohaterach

Już wkrótce kolejna rocznica Powstania Warszawskiego, więc pamiętajmy o naszych bohaterach i weźmy czynny udział w sprzątaniu ich grobów na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach.

To już VII edycja tego niezwykle ważnego dla życia Warszawy wydarzenia. Jej organizatorzy co roku apelują o pomoc i wsparcie w wykonywanych pracach na cmentarzu. Niestety w zeszłym roku odzew był zerowy, ponieważ nikt nie przyszedł na podane miejsce zbiórki.

Przed 1 sierpnia powinniśmy zadbać o to, by groby warszawskich bohaterów wyglądały godnie. Wiele z pochowanych tam osób nie może już liczyć na rodzinną opiekę nad ich grobami. Członkowie ich rodzin spoczywają niejednokrotnie w tym samym grobie.

Miejsca pochówku niszczeją a czas zaciera wszelkie informacje o zmarłym.

Organizatorzy VII edycji sprzątania mogił powstańczych apelują – Pamiętajmy o naszych bohaterach.

Wszyscy chętni wspomóc prowadzoną akcję oraz ci, którzy znajdą czas, by wesprzeć sprzątających groby, będą mile widziani. Organizatorzy zapraszają do wspólnego mycia, czyszczenia grobów bohaterów Powstania na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach.

Czyszczone będą nie tylko groby żołnierzy, ale również cywilów, którzy brali udział w Powstaniu. Wiele grobów jest bardzo zaniedbanych.

Miasto nie finansuje akcji, dlatego jej uczestnicy powinni zaopatrzyć się w worki do śmieci, szczotkę i szufelką a także grabki, środki do czyszczenia czy zwykłą butelkę plastykową, w której wygodnie nosi się wodę z kranu, aby nią umyć grób. Oczywiście niezbędne będą rękawiczki ochronne.

Przyda się również parę zniczy, by po oczyszczeniu grobu okazać szacunek poległym.

Organizatorzy proszą o poważne potraktowanie ich prośby. Akcja wiąże się z konkretną, ciężką, fizyczną pracą. To nie spacer czy spotkanie towarzyskie, tylko hołd oddany tym, którzy poświęcili swoje życie w wielkiej sprawie.

Spotkanie odbędzie się 22 lipca 2017 roku o godz.11 tej. Akcja potrwa około 4 godziny.

Uczestnicy proszeni są o stawienie się tego dnia na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach, w Warszawie, przy Bramie Głównej.

Tym wspaniałym gestem można wyrazić tak wiele(Następny artykuł) »Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *