Spacery po Warszawie dla seniorów

Spacery po Warszawie dla seniorów

Spacery po Warszawie dla seniorów to wspaniała inicjatywa.

Seniorzy, zainteresowani historią swojego miasta, mogą brać udział w bezpłatnych wycieczkach organizowanych przez stowarzyszenia historyczne, urząd miast czy też biura turystyczne, którą chcą wypromować swoją działalność. Na terenie Warszawy organizowane są darmowe spacery z przewodnikiem, które od lat cieszą się dużym zainteresowaniem wśród osób w każdym wieku. Na sierpień i wrzesień przewidziano następujące spacery:

  • 12-08-2017 – PALUCH PODZIELONY MUREM (Warszawa, ul. Ogrodników 4, pętla ZTM)
  • 26-08-2017 – SPACER CIEMNĄ DOLINĄ (Warszawa, pętla ZTM Nowe Włochy, ul. Obywatelska)
  • 09-09-2017 – CMENTARZ NA SOLIPSACH (Warszawa, ul. Ryżowa r. Al. 4 czerwca 1989 r., Przystanek Zapustna 01)
  • 23-09-2017 – WOKÓŁ FORTU „WŁOCHY” (Warszawa, ul. Kleszczowa, r. Chrobrego, przy kapliczce)
  • 07-10-2017 – SIEDMIU WSPANIAŁYCH (Warszawa, ul. Chrościckiego r. Rybnickiej)

Wszystkie spacery po Warszawie dla seniorów zaczynają się o godzinie 11.

Osoby starsze nie muszą obawiać się, że  w trakcie spacerów przewodnik poprosi o dobrowolne datki. Impreza jest całkowicie darmowa. Seniorzy mają unikalną możliwość poznania nowych miejsc, a także dobrze znanych, i wysłuchania ich historii. Co więcej, w spacerach mogą uczestniczyć osoby w każdym wieku, co daje możliwości nawiązania dialogu międzypokoleniowego. Spacery i jednodniowe wycieczki to bardzo ciekawy pomysł na spędzenie wolnego czasu. Senior nie musi siedzieć sam w domu i rezygnować z przyjemności ze względów finansowych. Miasto stołeczne Warszawa, podobnie jak setki innych miast w Polsce, organizuje coraz więcej atrakcji dla osób starszych. Jako że spacery odbywają się zazwyczaj w weekend, w godzinach przedpołudniowych, uczestniczy w nich duża liczba osób.  Zachęcamy do wzięcia udziału w spacerach i poinformowania swoich rodziców i dziadków o takiej możliwości.
Przewodnicy są wysoce wykwalifikowani i posiadają niezbędną wiedzę historyczną i kulturoznawczą, dzięki czemu seniorzy mogą dowiedzieć się mnóstwa ciekawostek i odkryć znane miejsca na nowo. To wspaniała atrakcja dla całej rodziny.« (Poprzedni artykuł)
(Następny artykuł) »Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *