Uczyń siebie szczęśliwszym, czyniąc innych ludzi szczęśliwymi

Uczyń siebie szczęśliwszym, czyniąc innych ludzi szczęśliwymi

Ludzie są tak pochłonięci swoim życiem, że nie dostrzegają innych a najważniejszym przesłaniem powinno być – uczyń siebie szczęśliwszym, czyniąc innych ludzi szczęśliwymi.

Świadomość ludzkich problemów i tego jak nasze działania i reakcje wpływają na życie innych ludzi czyni nasze życie bogatszym.

Los uczy nas dając nam doświadczenia, dopóki nie nauczymy się tego, czego musimy się nauczyć. Uczymy się często na doświadczeniach osób starszych. W zamian powinniśmy dawać im radość, czynić ich szczęśliwymi.

Warto uświadomić sobie, że słuszne jest funkcjonowanie  według zasady uczyń siebie szczęśliwszym, czyniąc innych szczęśliwymi.

W domach opieki dla seniorów mieszkają ludzie starsi zabrani ze swoich domów, od rodziny, przyjaciół i wszystkiego innego, co miało znaczenie w ich życiu. Seniorzy w takich miejscach rzadko się uśmiechają. Zapatrzeni w puste ściany czekają, jedni na bliskich, którzy odwiedzają ich sporadycznie, drudzy na ostatnie swoje tchnienie. Dzień podobny do dnia, zawsze smutny. A przecież tak niewiele potrzeba, by na twarzach seniorów pojawił się życiodajny uśmiech.

Działania wobec innych ludzi mają silny wpływ na to, co czujemy. Będąc łaskawymi, pomocnymi, wyrozumiałymi i kochającymi wobec innych ludzi zawsze na tym skorzystamy. Większość ludzi docenia dobre gesty lub słowa. Szczęście zawsze powstaje z bycia z kimś, a nie z samotności.

Ofiarowanie seniorowi chwili życzliwości, uwagi, cierpliwości i uśmiechu to niezwykle pozytywne emocje skutkujące poczuciem wewnętrznego spełnienia i radości. Używanie  nienawiści lub gniewu wobec innych ludzi budzi negatywne nastroje i nie może sprawić byśmy czuli się dobrze, dlatego tak ważne jest dzielenie się z seniorami pozytywną energią.

Wizyta w domu opieki nie musi być nieprzyjemna, jeśli wypełni ją ciepło dawane starszym osobom i uśmiech. W USA nie są niczym dziwnym wizyty całych grup dzieci w domach opieki nad seniorami. Dzieci wnoszą tam wiele radości i są zastrzykiem żywotnej energii dla osób starszych. Zawsze lokujemy osoby starsze w gronie innych seniorów, tymczasem nie ma chyba starszego człowieka, który nie chciałby przebywać z ludźmi młodymi. Dzięki nim seniorzy odzyskują optymizm i chęć życia. Dlatego największym szczęściem byłyby wizyty wnuków w domach opieki, ale również po prostu odwiedziny młodzieży czy dzieci ze szkół znajdujących się w pobliżu. Tego typu kontakty na pewno uformowałyby wzór zdrowych relacji społecznych w świadomości młodych ludzi.

Pewne mądre słowa mówią „Jeśli przejdziesz przez życie i będziesz szczęśliwy, będziesz z pewnością  szczęśliwszy, jeśli inni ludzie będą szczęśliwi dzięki Tobie”. Można zatem poprawić własne życie obdarzając  innych szczęściem.

 « (Poprzedni artykuł)
(Następny artykuł) »Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *