W wakacje można zwiedzać Warszawskie Filtry

W wakacje można zwiedzać Warszawskie Filtry

Na stronie Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji pojawiła się informacja, że w wakacje można zwiedzać Warszawskie Filtry.

W najbliższy poniedziałek, czyli 26 czerwca, zostanie uruchomiona sprzedaż biletów na Dni Otwarte w Stacji Warszawskich Filtrów. Po raz kolejny będzie można zajrzeć do miejsca, skąd stolica otrzymuje czystą wodę w kranach.

Wakacyjne Dni Otwarte będą odbywały się w wybrane soboty, w miesiącach lipcu i w sierpniu. W ramach wycieczek zwiedzający będą mieli możność zobaczenia historycznych obiektów należących do Stacji Uzdatniania Wody, potocznie nazywanej Filtrami Warszawskimi. Dzięki organizowanemu wydarzeniu możliwe będzie zwiedzanie i oglądanie  muzeum wodociągów i kanalizacji, XIX wiecznej wieży ciśnień, najstarszego filtra powolnego z roku 1886 oraz Zakładu Filtrów Pospiesznych z lat 30 tych ubiegłego wieku.

W wakacje można zwiedzać Warszawskie Filtry, więc warto zadbać o bilety na to wydarzenie

Wycieczka będzie trwała dwie godziny a każdy z jej uczestników zostanie zaopatrzony w zapas zimnej, warszawskiej kranówki.

Bilety na Dni Otwarte w Filtrach Warszawskich będą dostępne w kasach Działu Obsługi Klienta, który mieści się przy Placu Starynkiewicza 5 ( dotyczy to wycieczek, które rozpoczynają się o godzinie 9.00).

Zakup biletów będzie również możliwy od 26 czerwca, od godziny 10.00 on-line, na stronie www.mpwik.com.pl

Dla każdej osoby dostępne będą maksymalnie 4 bilety wstępu, więc warto przyjść ze znajomymi, przyjaciółmi, dziećmi lub z rodziną. Cena biletu normalnego to 15 zł, zaś ulgowy to koszt 8 zł.

Wycieczka będzie się rozpoczynała od wejścia na teren Stacji Filtrów bramą główną od strony ul. Koszykowej 81 a kończyła wyjściem przez bramę przy ul. Krzywickiego.

Filtry Warszawskie to miejsce niezwykle strzeżone. Zanieczyszczenie wody dla miasta mogłoby być tragiczne w skutkach. Dlatego organizatorzy proszą uczestników wycieczki o zapoznanie się na stronie MPWiK z przepisami porządkowymi i zasadami udostępniania obiektów MPWiK w mieście stołecznym Warszawie. Oczywiście dzieci nie mogą przebywać na terenie Filtrów samodzielnie lecz pod opieką osób dorosłych. Każda z uczestniczących w Dniach Otwartych osób musi posiadać przy sobie aktualny bilet wstępu oraz dokument ze zdjęciem, potwierdzający tożsamość.

Wycieczki odbędą się: o godz.: 9:00, 10:00, 11:00 i 12:00, w wybrane soboty lipca i sierpnia:

 • 1 lipca
 • 8 lipca
 • 15 lipca
 • 22 lipca
 • 29 lipca
 • 5 sierpnia
 • 19 sierpnia
 • 26 sierpnia.

Dni Otwarte organizowane w Filtrach Warszawskich przez MPWiK to okazja do poznania procesu uzdatniania wody, historii stołecznych wodociągów i przekonania się do picia czystej wody z kranu.

 

 

 

 

 


2 komentarze to W wakacje można zwiedzać Warszawskie Filtry

 1. adam napisał(a):

  Ilość chętnych do zwiedzania chyba zaskoczyła wszystkich, podobno chętnych jest 3 razy więcej niż się spodziewano, ale liczę na to że się załapię na zwiedzanie Filtrów w tym roku

 2. mila napisał(a):

  Też się wybieram, chciałam zwiedzać w noc muzeów ale była taka kolejka że by się chyba do rana zeszło, zabytek jest niesamowity stąd tylu chętnych. No i trzeba wziąć po uwagę że tam dużych grup nie można wprowadzać ze względu na bezpieczeństwo

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *