Woda życia

woda życia

Woda, niezbędny składnik naszej diety, tak naprawdę woda życia.

Jaka powinna być, by poprawiać naszą kondycję zdrowotną?

Nasze ciało składa się w większości z wody, więc nic dziwnego, że dla dobrego funkcjonowania naszego organizmu woda jest wręcz niezbędna. Zawarte w niej składniki mineralne poprawiają możliwości naszego ciała.

Woda stanowi prawie 70% naszego ciała, dlatego można powiedzieć, że jest to dla nas woda życia

Do dyspozycji mamy kilka rodzajów wody.

  • Woda kranowa naturalnie nie jest godna polecenia i nawet założenie filtra nie sprawi, że stanie się dobrą wodą do picia.
  • Woda oligoceńska to woda z głębokich pokładów w ziemi, na pewno znacznie lepsza niż woda dostępna w naszych kranach, ale do jej spożywania niezbędne jest jej przegotowanie. Woda oligoceńska po kilkudziesięciu godzinach stania w zbiorniku plastykowym nie nadaje się już do spożycia. Powstają w niej glony i bakterie.
  • Niewątpliwie bardzo dobrą wodą, zdrową dla ludzkiego organizmu jest woda mineralna. Składniki wody mineralnej uzupełniają naszą dietę o tak cenne pierwiastki jak magnez, sód, żelazo, wapń, jod czy potas. Spożywanie wody mineralnej jest wskazane przy różnego rodzaju schorzeniach naszego organizmu. Pomagają w utrzymaniu odpowiedniej ilości mikroelementów w naszym ciele, wypłukują z niego toksyny, wspomagają odporność.
  • Woda źródlana to najlepsza woda dla osób starszych i dzieci, ponieważ nadmierna ilość składników mineralnych może zakłócać pracę ich organizmów. Wody źródlane to wody nisko-zmineralizowane.
  • Wody butelkowane są gazowane i niegazowane. Woda gazowana dłużej zachowuje swoją świeżość i jest lepsza smakowo, jednak nie dla wszystkich jest to odpowiedni rodzaj wody do spożycia. Osoby z problemami, związanymi z funkcjonowaniem przewodu pokarmowego powinny jednak pić wodę niegazowaną.

Spożywanie wody pomaga nie tylko utrzymywać właściwy bilans tego płynu w naszym organizmie, ale również umożliwia nawadnianie tkanek i prawidłowe oddychanie skóry, jej termoregulację, ułatwia proces trawienia oraz wydalania produktów przemiany materii i  toksyn z naszego organizmu.


Jeden Komentarz to Woda życia

  1. Roparz napisał(a):

    Świetny artykuł na temat wody mineralnej: http://mozgi.pl/jaka-naturalna-wode-mineralna-najlepiej-pic-83D2 Polecam dla tych, którzy zainteresowani są większą ilością szczegółów 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *