Szukaj

Hospicjum sztuką życia

28 września godz 18.45 do Filharmonii Częstochowskiej, gdzie odbędzie się oficjalna odsłona projektu z udziałem znanych i lubianych Częstochowian. Chodzi o kalendarz.

Akcja Hospicjum sztuką życia ma na celu zmianę myślenia o hospicjach , jako o miejscach gdzie w osamotnieniu kończy się ludzkie życie. – Chcemy uświadamiać , że hospicjum to etap życia, bardzo trudny bo najczęściej ostateczny , ale jednak to życie. Nasza akcja dlatego nawiązuje do sztuki bo zmierzenie się z ciężką chorobą pacjentów i ich rodzin to w potocznym języku prawdziwa sztuka, stąd obecność ludzi sztuki – częstochowian : Muńka Staszczyka Tlove i Shamboo, Tomasza Sętowskiego, Małgorzaty Iżyńskiej, Janusza Yaniny Iwańskiego, Sabiny Lonty i Piotra Gruszki, którzy swoją postawą nie tylko artystyczną i sportową dali pewne świadectwo biorąc udział w tym projekcie – mówią organizatorzy.

Kalendarz ma być nie tylko wizytówką akcji , ale cegiełką i darem na różne inne akcje chartatywne. Akcja Hospicjum sztuką życia jest projektem o wymiarze społecznym, który ma uświadomić i zmienić sposób postrzegania hospicjum jako miejsca z negatywną energią . To nie jest prawda. Na całym świecie prowadzone są akcje uświadamiające konieczność wspierania osób chorych oraz ich rodzin dlatego Częstochowa też chce dać poytywną energię. Jeśli dzieje się coś dobrego każdy powinien się przyłączyć, wtedy niemożliwe staje się możliwe. Hospicjum obok kompleksowej opieki paliatywnej podejmuje szereg inicjatyw mających na celu zmianę świadomości społecznej w zakresie wszystkich aspektów ludzkiej egzystencji, leczenia bólu oraz cierpienia, dociera z opieką paliatywną do niemal 2 tysięcy osób będąc swoistym szpitalem na kółkach. Prowadzony projekt jest w pełni zaakceptowany i prowadzony dla Hospicjum przy ul.Krakowskiej 45.