Szukaj

Jaki biustonosz jest odpowiedni dla seniorki?

Jaki biustonosz jest odpowiedni dla seniorki

Starsze kobiety mają kłopoty z zapinaniem zwykłych staników dlatego warto wiedzieć jaki biustonosz jest odpowiedni dla seniorki.

Opiekunowie starszych kobiet i same seniorki szukają biustonoszy wygodnych do noszenia i zapinania. Seniorki twierdzą, że w sprzedaży nie ma odpowiednich staników dla osób starszych.

Z wiekiem ciało zmienia się w różny sposób. Skóra i mięśnie tracą sprężystość, zanika kolagen, pojawiają się również często stany zwyrodnieniowe w stawach. Mobilność narządów ruchu jest ograniczona i daje się we znaki mniejsza zręczność dłoni. Niejednokrotnie rozwija się wyraźne przygarbienie pleców. Zapalenie stawów i inne ograniczenia uniemożliwiają dotarcie dłońmi do zamknięcia biustonosza z tyłu pleców oraz manipulowanie małymi haczykami w zamknięciu.

Wiele starszych kobiet rezygnuje z biustonoszy i wygląda nieatrakcyjnie.

Zarówno sklepy, jak i firmy bieliźniarskie za granicą oferują biustonosze przeznaczone specjalnie dla seniorek. W Polsce jest z tym gorzej.

Staniki dla seniorek powinny dawać odpowiednie wsparcie, być wygodne i łatwiejsze w zapinaniu. Ponadto powinny unosić piersi, dzięki czemu kobieta wyglądałaby atrakcyjniej, młodziej i szczuplej. Ubrania na takim staniku lepiej się układają a sylwetka jest zgrabniejsza.

Jaki biustonosz jest odpowiedni dla seniorki to pytanie zadawane przez setki starszych pań.

Ważnych jest kilka cech stanika, które pomagają w dostosowaniu go do potrzeb seniorki, która boryka się z ograniczeniami ruchowymi. Ramiączka powinny posiadać możliwość regulacji długości na przednim pasku. Tylna regulacja ramiączek jest niewygodna dla każdej kobiety, a dla seniorki z problemami stawowymi praktycznie niemożliwa do używania. Każda kobieta, nawet w starszym wieku, będzie w stanie dokonać regulacji długości ramiączek, jeśli będzie ona dostępna z  przodu stanika.

Zapięcia wyposażone w małe haczyki nawet w przedniej części biustonosza są dla starszych pań wielkim utrudnieniem. Konieczne są duże klamry, które łatwo zapiąć i są dobrze widoczne.

Delikatna skóra starszej kobiety wymaga oddychającej bawełny i z takiego materiału należy wybierać staniki. Stanik powinien być wykonany metodą bezszwową.

Kręgosłup w pewnym wieku może zacząć się pochylać a ramiona bardziej się zaokrąglać. Panie z takimi problemami potrzebują dodatkowego wsparcia dla kręgosłupa w staniku. Z tyłu biustonosz powinien mieć dodatkowy pas oraz dodatkowe wsparcie ramion. Może okazać się to pomocne w bólu pleców i poprawić postawę.

Seniorki często sięgają po staniki bez fiszbin i drutów, ponieważ są dla nich wygodniejsze. Druty wbijają się we wrażliwą starszą skórę. Fiszbiny mogą obcierać i ranić tkanki okolic piersi.

Dostępne są biustonosze wiązane z przodu. Takie rozwiązanie pozwala na luźniejsze lub mocniejsze zapięcie  stanika. Dzięki takiej metodzie opiekunka osoby starszej może pomóc szybko i łatwo seniorce w zdjęciu lub założeniu stanika. Biustonosze z zapięciem z przodu są dostępne w sklepach sportowych. W takich stanikach stosowane bywa zapięcie na zamek błyskawiczny, co przydatne jest dla kobiet o ograniczonej sprawności ruchowej oraz dla opiekunek seniorek, pomagających im w ubieraniu i rozbieraniu się.

Seniorki podobnie jak kobiety w innym wieku powinny dbać o swój wygląd. Zmian związanych z upływem czasu nie da się zatrzymać, ale wygodne ubranie, dostosowane do potrzeb i możliwości, jednocześnie eleganckie na pewno poprawi komfort życia i wpłynie na lepszy nastrój.