Szukaj

Spełnili marzenie Kingi

Dzięki hojności uczestników VI Charytatywnego Balu Miłośników Gminy Olsztyn, spełnią się marzenia Kingi – mieszkanki gminy Olsztyn, która cierpi na dziecięce porażenie mózgowe.

W hali sportowej w Olsztynie bawiło się 148 gości, dzięki którym udało się zebrać ponad 17 tys. zł. na zakup pionizatora. Urządzenie, za pomocą którego ośmioletnia Kinga będzie uczyła się chodzić, kosztuje około 30 tys. zł.

– Zakup pionizatora dla Kingi to priorytetowa sprawa naszej rodziny. Serdecznie dziękujemy wójtowi Gminy Olsztyn, Tomaszowi Kucharskiemu za organizację balu. Dziękujemy również wszystkim uczestnikom balu za to, że przyszli i byli tak szczodrzy dla naszej córki. – mówi Monika Bekus, mama Kingi.

Doskonałą zabawę zapewnił muzyk, wokalista i wodzirej Leszek Wiklak. Fanfary podczas wręczenia statuetek „Olsztyńskich Aniołów”, wykonali trębacze Jasnogórskiej Orkiestry Dętej.
Imprezę charytatywnie prowadzili: Mariola Matysek, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Olsztynie i Janusz Haszcz z Urzędu Miasta Częstochowy.

Organizatorami balu byli: Gmina Olsztyn i Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie.

Laureaci anielskich statuetek

Podczas Balu, już po raz siódmy, wójt Gminy Olsztyn – Tomasz Kucharski wyróżnił Statuetkami „Olsztyńskiego Anioła Stróża” osoby, które w sposób szczególny przyczyniają się do rozwoju i promocji Gminy Olsztyn.
 
Elżbieta Kisiel (wyróżniona w kategorii „Oświata, kultura i sztuka”) – wicedyrektor Szkoły Podstawowej w Olsztynie od 2006 roku. Współorganizator wielu wydarzeń promujących Szkołę i Gminę. Specjalista w zakresie pedagogiki specjalnej
i nauczania początkowego. Koordynator wielu działań realizowanych ze środków zewnętrznych dla rozwoju uczniów i poszerzenia bazy dydaktycznej placówki. Inicjator współpracy z wieloma instytucjami i organizacjami na rzecz wychowanków, szkoły
i potrzebujących.

Monika Kosielak (wyróżniona w kategorii „Promocja i turystyka”) kierownik referatu promocji i turystyki w Urzędzie Gminy Olsztyn, rzecznik prasowy, redaktor naczelny Biuletynu informacyjnego oraz gminnego serwisu internetowego. Koordynator, współorganizator i konferansjer wielu wydarzeń promocyjnych, sportowych i kulturalnych. Autor kilkunastu wydawnictw promujących gminę i współautor publikacji regionalnych. Członek Zarządu Częstochowskiej Organizacji Turystycznej.

Stanisław Kozubek (wyróżniony w kategorii „Promocja i turystyka”) właściciel prężnie działającego agrogospodarstwa „Folwark Zrębice”. Inicjator Jurajskiego Stowarzyszenia Turystki Wiejskiej i jego przewodniczący od daty powstania tj. 2001 roku. Wielokrotnie nagrodzony za aktywność w dziedzinie turystyki oraz tworzenie nowych produktów turystycznych takich jak: pierwsza w Polsce Agroturystyczna Szkoła Domowego Masarstwa czy Ciuchcia z powozami.

Ksiądz Andrzej Nieznański (wyróżniony w kategorii „Działalność społeczna i troska o człowieka”) w ciągu siedmioletniej posługi duszpasterskiej jaką pełnił w Parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Olsztynie, dał się poznać jako osoba bardzo aktywna, pełna kreatywności i umiejętności organizacyjnych. Z pełnym zaangażowaniem włączał się w organizację Festynu Rodzinnego w Ogrodach Plebańskich i meczów piłki nożnej. Wcielał się w rolę „Konferansjera Festynka” przynosząc wiele radości zgromadzonej publiczności. Był także doskonałym przewodnikiem dla grup i osób zwiedzających olsztyńską świątynię.

Eugeniusz Poloczek (wyróżniony w kategorii „Działalność społeczna i troska o człowieka”) – od dwudziestu lat związany z Olsztynem poprzez organizację Ogólnopolskiego Przeglądu Abstynenckiej Twórczości Artystycznej „Zamczysko” oraz wspieranie osób z problemami alkoholowymi. Terapeuta uzależnień w Centrum Psychiatrii w Katowicach-Szopienicach, współpracujący między innymi z Ośrodkiem Interwencji Kryzysowej dla Rodzin z Problemem Alkoholowym. Praca społeczna jest jego życiową pasją i stanowi naturalne uzupełnienie pracy zawodowej.

Ewa i Marian Kempa (wyróżnieni w kategorii „Gospodarka i przedsiębiorczość”) wyróżniający się przedsiębiorczością założyciele i wieloletni właściciele pierwszej
i jedynej piekarni w Olsztynie. Wychodząc naprzeciw potrzebom lokalnej społeczności otworzyli również wielobranżowy market z dogodnym parkingiem. Artykuły piekarni od lat są sprzedawane w wielu sklepach spożywczych w regionie i cieszą się ogromnym powodzeniem. Od lat chętnie wspierają organizację imprez lokalnych i regionalnych.