Szukaj

Sprawność po pięćdziesiątce

Sprawość po pięćdziesiątce

Wiele osób, gdy miną półwiecze popada w marazm, tymczasem jest to doskonały czas na to, by odkryć swoją sprawność po pięćdziesiątce.

Marzysz o formie sprzed lat? Chcesz cieszyć się dobrym zdrowiem i wykonywać codzienne obowiązki bez bólu i ograniczeń ciała? Autorzy książki „Sprawność i zdrowie po pięćdziesiątce” przychodzą z pomocą i pomagają w realizacji tych planów.

Choć nasz organizm zaczyna się starzeć tuż po osiągnięciu dojrzałości, nie musimy odczuwać negatywnych skutków upływu czasu. Ruch to najbardziej znany eliksir młodości i najlepsza forma profilaktyki zdrowotnej. Utrzymuje w dobrej kondycji nie tylko ciało, ale i ducha. A jeśli dziś masz problem z wchodzeniem po schodach lub krótką przebieżką do autobusu, to znak, że twoje mięśnie i stawy przestają działać. Czas na zmianę. Sprawność i zdrowie po pięćdziesiątce to przewodnik po różnych aspektach aktywności, który pomoże ci poprawić stan zdrowia. Będzie efektywnie wspierać twoją metamorfozę.

Na sprawność po pięćdziesiątce trzeba zapracować.

  • Bądź dla siebie wyrozumiały
    Bez obaw, nikt nie będzie namawiał cię do skakania na skakance, 10 kilometrowego biegu czy pięćdziesięciu pompek. Ta książka jest po to, by cię zmotywować, a nie zniechęcić. Autorzy dają ci czas. Zachęcają by być dla siebie wyrozumiałym. Bo czasem lepiej zrobić dwa kroki do tyłu i pójść o jeden do przodu, niż szybko wprowadzić zbyt wiele modyfikacji i jeszcze szybciej się poddać. Dlatego ważne by zrozumieć, czym jest filozofia zmiany i jak każda nowa czynność staje się nawykiem. Dzięki takiemu podejściu unikniesz zniechęcenia, które tak często się pojawia przy próbie wzięcia na barki zbyt wielu rzeczy na raz i osiągnięcia natychmiastowych efektów. Spróbuj skorzystać z tych zaleceń. Już po miesiącu zobaczysz, że to się opłaca.

Dla autorów aktywność fizyczna jest ciągiem zdarzeń. Wszystko zaczyna się od myśli o zmianie trybu życia. Później przychodzi czas na podjęcie decyzji i konsekwentne realizowanie własnych postanowień. Gdy stwierdzisz, że chcesz zacząć ćwiczyć, otrzymasz od autorów wsparcie w postaci różnego rodzaju pomysłów na codzienną aktywność – wybieranie schodów zamiast windy, spaceru zamiast jazdy autobusem czy zestawu ćwiczeń fizycznych. Dostaniesz fachową pomoc w chwilach zwątpienia i wewnętrzną siłę, która pomoże nie tylko odeprzeć krytykę otoczenia, ale również zyskać jego szacunek i zainteresowanie.

  • Ćwicz na zdrowie

Autorzy wyjaśniają, jak pracować we własnym tempie, ćwiczyć bezpiecznie i znaleźć czas na ruch w wypełnionym zajęciami tygodniu. O co zapytać lekarza w związku z aktywnością fizyczną i jak powrócić do niej po długiej przerwie. Jeśli chorujesz na osteoporozę, cukrzycę lub masz problemy z sercem, dowiesz się, jak dopasować poziom aktywności do swojego stanu zdrowia. Zanim się obejrzysz staniesz się promotorem aktywnego trybu życia. Poczujesz się atrakcyjnie, a z nowym hobby zyskasz nowych znajomych, którzy będą Ci towarzyszyć w spacerach czy rowerowych przejażdżkach.

Sprawność i zdrowie po pięćdziesiątce pomaga w podjęciu aktywności fizycznej. To szansa na zastrzyk energii, wyeliminowanie stresu, chorób i zaoszczędzenie na lekach. To wzrost samooceny i lepsza kontrola nad ciałem. To przepis na to, jak zyskać formę za pomocą wykonywanych na co dzień prostych czynności. By więcej czasu spędzać z dziećmi i wnukami podczas spływów kajakowych czy górskich wycieczek.

Książka dostępna na stronie Wydawnictwa Buk Rower: http://sklep.bukrower.pl/sprawnosc-i-zdrowie-po-piecdziesiatce.html

Jej autorzy:

Walter Ettinger – lekarz i profesor uniwersytecki specjalizujący się w gerontologii. Certyfikowany specjalista w zakresie starzenia się ludzi oraz układu kostnego i mięśniowego.

Brenda Wright – wiceprzewodnicząca programu rozwoju INTERVENT USA i promotorka zdrowia. Opracowała wszechstronny program aktywizowania stylu życia, przeznaczony do rozpowszechniania w miejscach pracy, siłowniach, ośrodkach zdrowia, klinikach, szpitalach i agencjach rządowych.

Stecen Blair – dyrektor i prezes zarządu Instytutu Coopera. Jest jednym z najbardziej znanych na świecie epidemiologów specjalizujących się w dziedzinie aktywności fizycznej i zdrowia.