Dziewiąta już edycja prezentowania bogactwa tradycji Świąt Wielkanocnych, zgromadziła w Olsztynie setki znakomitych gości: parlamentarzystów, samorządowców, przedstawicieli duchowieństwa, artystów i działaczy, którzy na wielu płaszczyznach przyczyniają się do zachowania dziedzictwa kulturowego regionu.
Wydarzenie otworzył wójt Gminy Olsztyn, Tomasz Kucharski. Gości powitali: Bernadetta Niemczyk, przewodnicząca Rady Krajowej Kół Gospodyń Wiejskich oraz prezes Krajowego Związku Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych, Władysław Serafin. Imprezę prowadziła Mariola Matysek, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Olsztynie.
Ponad pięćdziesięciu wystawców zachwyciło uczestników wybornym, tradycyjnym smakiem i barwnymi dekoracjami. Na stołach królowały potrawy i ozdoby znane z tradycji Świąt Wielkiej Nocy. Można je było podziwiać, degustować i kupować.
Dodatkową atrakcją były występy lokalnych artystów: Młodzieżowej Orkiestry Dętej Gminy Olsztyn pod batutą Tomasza Hadriana, Anny Sadkowskiej przygotowanej przez Aleksandrę Kubicką oraz Zespołu Gasparo prowadzonego przez Alicję Matję w Gimnazjum im. K Karlińskiego w Olsztynie, Gminnego Zespołu KGW przy akompaniamencie Walentego Mazura, Koła Regionalnego Szkoły Podstawowej w Olsztynie, prowadzonego przez Elżbietę Tomalską i Małgorzatę Ślęzak, Wesołych Nutek z Gminnego Przedszkola w Olsztynie przygotowanych przez Iwonę Wilk-Karaśkiewicz i Lidię Rak oraz akordeonisty – Marcina Ciury.
Zdobiące scenę palmy uwiły członkinie Klubu Aktywności Lokalnej GOK Olsztyn.
Modlitwie przewodniczył i potrawy poświęcił, ksiądz prałat Eugeniusz Sikorski, Duszpasterz Rolników Diecezji Częstochowskiej.
Uczestniczący w Prezentacji twórcy otrzymali dyplomy, a Koła Gospodyń Wiejskich podziękowania i nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Częstochowie i Gminę Olsztyn.