Szukaj

Drobne rachunki

Drobne rachunki

Drobne rachunki to forma usługi, jaką proponują mieszkańcom miast sklepy sieci Żabka i Freshmarket.

59 proc. kobiet i 41 proc. mężczyzn korzysta już z usługi Drobne rachunki.

Na to, aby szybko i wygodnie opłacić swoje comiesięczne rachunki za prąd, gaz, czynsz czy telefon, decydują się przede wszystkim osoby w wieku powyżej 50 lat.

Z usługi Drobne rachunki najczęściej korzystają w sklepach Żabka i Freshmarket seniorzy.

Na popularność tej usługi wpływają:

  • atrakcyjne godziny otwarcia sklepów obu sieci,
  • ich lokalizacja,
  • brak kolejek,
  • możliwość zapłacenia rachunków podczas dokonywania codziennych zakupów.

Drobne rachunki to forma opłacania należności z jakiej często korzystają kobiety, powyżej 50-tego roku życia, które nie obsługują na co dzień komputerów.

Jeśli nawet to robią, to nie wykorzystują ich do wykonywania płatności, gdyż jest to dla nich zbyt skomplikowane – mówi Małgorzata Bździak, prowadząca sklep Żabka w Poznaniu przy ul. Sikorskiego.

– Dodatkowym atutem tej usługi jest konkurencyjna opłata za obsługę transakcji, o wiele korzystniejsza, niż na poczcie.- dodaje Małgorzata Bździak

Rachunki mogą być opłacane gotówką lub przy użyciu karty płatniczej lub kredytowej.

Rachunki do kwoty 500 zł objęte są opłatą w wysokości 1,89 zł.

Za rachunki na kwotę 500 złotych i wyższe, prowizja wynosi 0,4% wartości rachunku.

Usługa jest realizowana w ścisłej współpracy z Bankiem Pekao SA, który zapewnia terminowość oraz bezpieczeństwo transakcji.

Po odebraniu przez klienta od kasjera paragonu będącego potwierdzeniem dokonania wpłaty środków pieniężnych, odpowiedzialność za transakcję przejmuje bank – tak jakby klient płacił gotówką swoje rachunki przy ladzie kasowej banku.

Korzystający z usługi klienci w bezpieczny i szybki sposób mogą dokonać opłat bez konieczności stania w kolejkach charakterystycznych dla punktów usługowych takich, jak bank czy poczta.

Jest to udogodnienie dla osób starszych, które udając się do pobliskiego sklepu mogą nie tylko zrobić zakupy, ale i dokonać płatności za prąd czy gaz.