Jedynym sposobem na trwałą i bezbolesną depilację jest zabieg przy użyciu lasera. Wśród możliwości mamy zabiegi oferowane przez kliniki i salony kosmetyczne, a także depilatory do użytku domowego. Czy warto decydować się na takie rozwiązania?
Depilacja laserowa w starszym wieku
Kobiety dbają o urodę zwykle nieco bardziej niż Panowie. Również czynności, jakie wykonują Panie, znacznie różnią się od pielęgnacji mężczyzn. Jednym z najmniej lubianych zabiegów jest depilacja.
O gładką skórę warto jednak zatroszczyć się niezależnie od wieku i okoliczności. Dbanie o wygląd jest ważne nie tylko ze względów estetycznych, ale przede wszystkim dla własnego komfortu i dobrego samopoczucia.
Depilacja laserowa u kosmetyczki, czy w domu?
Osoby, które nie chcą tracić czasu na częste i bolesne usuwanie owłosienia mogą skorzystać z nowoczesnej epilacji laserowej, która aktualnie jest w zasięgu wszystkich kobiet chcących zadbać o swoją skórę. Wybierając między zabiegami w gabinetach kosmetycznych, a urządzeniami do trwałej depilacji w domu warto poznać różnice między nimi.
Depilatory laserowe używane w salonach kosmetycznych emitują skoncentrowaną wiązkę energii. Ich działanie opiera się na absorpcji światła laserowego przez barwnik znajdujący się w mieszkach włosowych. Wybiórcze i skupione światło lasera trwale niszczy włos wraz ze strukturą odpowiedzialną za jego porost. Depilację w salonach wystarczy powtórzyć zaledwie kilka razy, tak by energia lasera zadziałała na każdy włos będący w fazie wzrostu. Depilacja w gabinetach kosmetycznych jest więc bardzo skuteczna i trwała, pozwala na wyeliminowanie ponad 90% włosów.
Natomiast depilatory do użytku domowego wykorzystują nieco inną energię, jaką jest IPL. Również w tym przypadku dochodzi do podgrzania cebulki włosa, jednak nieco słabiej. Co więcej, takie urządzenia działają jednocześnie na większy fragment skóry. Dzięki temu depilacja w domu jest bezpieczniejsza, ale również mniej skuteczna w porównaniu z zabiegami profesjonalnymi.
Decydując się na samodzielną depilację z każdym następnym zabiegiem wykonywanym co 2 tygodnie osłabiamy włosy. W efekcie również dzięki tej metodzie niechciane włosy przestają rosnąć, a zabieg należy powtarzać jedynie dla podtrzymania efektów.