Do dzisiaj nie znaleziono skutecznego lekarstwa na tę chorobę, ale na pewno warto dowiedzieć się jak w naturalny sposób chronić się przed Alzheimerem.
Wolne rodniki to wróg naszego zdrowia. Ich nadmiar w mózgu powoduje utratę pamięci i pogorszenie funkcji poznawczych. Codzienną dietę należy wzbogacać w owoce i warzywa bogate w antyoksydanty. Lato to sezon jagód i truskawek, które zawierają duże składniki przeciwutleniaczy, dlatego warto je kupować i spożywać nawet codziennie.
W roku 2013 przeprowadzono badanie, które wykazało, że trzy szklanki szampana wypite codziennie sprzyjają wzrostowi ilości fenoplastów. Są one składnikami, które wspierają ludzki mózg w przyswajaniu wiedzy. Wspomagają proces zapamiętywania. Niestety tylko szlachetne, czyli drogie szampany zawierają te związki.
Badania prowadzone nad działanie kawy, wykazują nie tylko jej wpływ na wysokość ciśnienia krwi, ale również jej skuteczność w zapobieganiu chorobom demencyjnym. Dowiedziono, że osoby starsze, które ukończyły 65 lat, spożywające codziennie kawę, zapadają na tę chorobę około 2-3 lata później niż osoby, które nie piją tego napoju.
Jak w naturalny sposób chronić się przed Alzheimerem podpowiada nam sama natura.
Nikt nie przypuszczałby, że słodycze mogą nas chronić przed zaburzeniami pracy mózgu. Ale taka sytuacja ma miejsce jedynie w przypadku gorzkiej czekolady. Zawiera ona całe bogactwo flawonoidów opóźniających proces demencji. Spożywanie gorzkiej czekolady zwiększa poziom funkcji poznawczych, dlatego warto zjeść codziennie jej mały kawałek. Musi to być jednak czekolada o zawartości ziaren kakaowca powyżej 75%.
Prozdrowotne działanie herbaty zielonej jest znane od wieków. To silny antyoksydant i doskonały środek oczyszczający organizm. Zielona herbata reguluje poziom ciśnienia krwi i opóźnia proces starzenia, wpływając tym samym hamująco na proces rozwoju demencji.
Ważnym składnikiem diety, który wspiera walkę z Alzheimerem mogą być wodorosty. Bogate w antyoksydanty, takie jak karetonoidy, flawonoidy i alkaloidy, zwalczają w mózgu wolne rodniki. Jak wykazały badania działają również przeciwnowotworowo.
Poprawę pamięci i funkcji poznawczych gwarantuje uzupełnienie codziennej diety w oliwę z oliwek z pierwszego tłoczenia. Dzięki niej mózg oczyszcza się z toksyn i wszelkich zanieczyszczeń, natomiast wszystkie komórki organizmu są skutecznie chronione przed uszkodzeniem.
Skorupiaki są składnicą cynku w najwyższej jego wartości. To wyjątkowy minerał, który doskonale chroni mózg przed destrukcją a także wzmacnia odporność, zapobiega nowotworom. Warto przy okazji wspomnieć o ostrygach, które dostarczają organizmowi dużej ilości cennego białka. Choroba Alzheimera ma związek z zawartością złego białka zwanego beta amyloidem. Jego poziom obniżają kwasy tłuszczowe Omega 3, których całe bogactwo znajdziemy w morskich rybach.
Warto również spożywać soję, bogatą w witaminę B12. To dzięki niej krwinki czerwone są w dobrej kondycji i prawidłowo funkcjonuje układ nerwowy, którego sprawne działanie przekłada się na stan naszego mózgu. Soja to również źródło zdrowego białka, które jest alternatywą dla, mającego wpływ na rozwój Alzheimera, czerwonego mięsa
Kolejny cenny antyoksydant, który powinien pojawić się w diecie nie tylko seniorów to szpinak. Zawiera on w swoim składzie również błonnik i witaminę C, co przekłada się na możliwość obniżania poziomu cholesterolu oraz ryzyka zachorowalności na Alzheimera u tych osób, które go posiadają w swojej diecie.
Dietę należy uzupełniać wartościowymi przyprawami, takimi jak na przykład kurkuma, której główny składnik kurkumina, zapobiega rozwojowi Alzheimera.
Analizy prowadzone przez lata przez Amerykańską Fundację Badań i Prewencji Alzheimera wykazują, że by zapobiegać powstaniu tej choroby zdecydowanie niezbędne jest zażywanie suplementów w postaci multiwitamin i minerałów. Kwas foliowy a najlepiej foliany, witamina C i witamina E to czynniki skutecznie redukujące zagrożenie chorobą Alzheimera.
Woda to nie tylko podstawowy składnik naszego organizmu. Wpływa korzystnie na nasze zdrowie, wspomagając krążenie krwi i usuwanie toksyn. To właśnie toksyny mogą zaburzać pracę podstawowych organów naszego ciała, w tym mózgu.
Pijmy zatem dużo wody i jedzmy kolorowo, by nasz mózg mógł sprawnie działać jak najdłużej.