Dbałość o wygląd zewnętrzny to domena wszystkich kobiet. Panie chcą czuć się piękne i zadbane niezależnie od wieku. Jednak wraz z upływem lat nieco trudniej jest perfekcyjnie nałożyć kosmetyki. Rozwiązaniem może być makijaż permanentny. Zobacz, dlaczego warto zdecydować się na taki zabiegi, a kiedy lepiej zrezygnować z tego pomysłu!
Na czym polega makijaż permanentny?
Makijaż permanentny to swego rodzaju tatuaż. Za pomocą specjalnego urządzenia wyposażonego w cieniutkie igły wprowadza się pod skórę pigment. Jego barwa i rodzaj są dobierane w zależności od potrzeb. Zabieg taki zwykle wymaga dwóch wizyt u kosmetologa.
Z czasem pigment nie zmienia barwy, a jedynie staje się mniej intensywny. Dzięki temu efekt, który utrzymuje się nawet do 2-3 lat, stopniowo i naturalnie zanika. Za pomocą makijażu permanentnego można podkreślić walory urody (oczy, brwi, usta), a także ukryć niedoskonałości.
Zalety trwałego makijażu
Główną zaletą makijażu permanentnego jest jego trwałość. Doskonały efekt utrzymuje się nawet przez kilka lat (zwykle do 2). Co ważne, cera wygląda pięknie o każdej porze dnia. Makijaż się nie rozmazuje, nie musisz go poprawiać i martwić się o jego trwałość po całym dniu.
Oszczędzasz również czas, który wcześniej przeznaczałaś na nakładanie tradycyjnego makijażu. Chociaż jest to zabieg dość kosztowny, oznacza jednocześnie, że zaoszczędzisz kwotę, którą musiałabyś wydać na szminki, kredki, czy woski do brwi.
Bezapelacyjnie zaletą makijażu permanentnego jest również jego perfekcyjność. Gdy na twarzy pojawiają się bruzdy i zmarszczki, nałożenie zwykłego makijażu staje się coraz trudniejsze. Źle wykonany nie spełnia swojego zadania i zamiast dodać urody może uwidocznić niedoskonałości.
Zabieg wykonany przez doświadczoną osobę pozwala na uzyskanie dowolnego efektu. Makijaż taki nie musi wyglądać sztucznie. Za jego pomocą może np. jedynie delikatnie podkreślić brwi, oczy lub usta.
Makijaż permanentny dla cery dojrzałej – przeciwwskazania
Wiek nie stanowi przeciwwskazań do wykonania makijażu permanentnego. Każda kobieta ma prawo czuć się pięknie. Niemniej jednak nie u wszystkich Pań możliwe jest wykonanie takie zabiegu kosmetycznego. Do głównych przeciwwskazań zalicza się:
- infekcje i stan zapalny;
- przerwanie ciągłości skóry w miejscu wprowadzania pigmentu;
- choroby skóry, m.in. łuszczyca, półpasiec;
- nowotwory, a także radio i chemioterapia;
- świeże blizny i poparzenia słoneczne;
- choroby oka.
Przed wykonaniem makijażu permanentnego należy zasięgnąć porady lekarza, jeśli przyjmowane są jakiekolwiek leki. Konsultacji wymagają również osoby chorujące na cukrzycę, zaburzenia psychiczne, epilepsję lub choroby serca. Są to przeciwwskazania względne, które wymagają indywidualnej oceny lekarza.