Znany od tysięcy lat a jednak współcześnie wciąż tak mało popularny – ostropest plamisty naturalne lekarstwo na wiele schorzeń.
Ta roślina, pozornie trudna do odróżnienia od pospolitego ostu, ma ogromny potencjał leczniczy.
Jej właściwości zapewniają skuteczną pomoc naszej umęczonej wątrobie, która przez lata jest filtrem wszystkich szkodliwych substancji jakie dostają się do naszego ciała drogą pokarmową.
Najlepszym wsparciem dla naszej przeciążonej wątroby i mózgu jest z pewnością ostropest plamisty naturalne lekarstwo.
Roślina ta jest na świecie coraz droższa, ponieważ jej właściwości lecznicze stają się coraz bardziej skuteczne i potwierdzone badaniami naukowymi.
W Polsce ostropest plamisty uprawiany jest na obszarze około 2 tysięcy hektarów i jest jak na razie dostępny w aptekach w cenie, która jest dla każdego przystępna.
Sylimaryna, która jest podstawowym składnikiem ostropestu ma bezcenne zalety. Zawiera w sobie związki zaliczane do rzadko spotykanych, więc bardzo wartościowych flawonoidów.
Substancje te pomagają w oczyszczaniu wątroby z toksyn, odtruwaniu jej i ochronie.
To bardzo istotna pomoc dla osób starszych, które przyjmują duże ilości leków, bądź chemioterapię.
Osoby sprawujące opiekę nad osobami starszymi powinny pamiętać o podawaniu dwa razy dziennie swoim podopiecznym zmielonego ostropestu.
Sylimaryna nie wykazuje żadnych skutków ubocznych i świetnie nadaje się do długotrwałego leczenia, którego przeważnie wymaga chora wątroba.
Zdaniem bioenergoterapeutów w wątrobie kumuluje się stres i on jest sprawcą wielu chorób, które nas dotykają, dlatego należy wzmacniać wątrobę dawkami ostropestu plamistego .
Dowiedziono naukowo, ze roślina ta posiada w swoim składzie substancje, które korzystnie wpływają na funkcjonowanie mózgu. Wspomniana powyżej sylimaryna działa redukująco na wolne rodniki i zapobiega degeneracji komórek mózgu. Wskazane jest więc podawanie ostropestu osobom w podeszłym wieku.
Substancja ta działa również silnie antynowotworowo, równoważąc przyrost nowych i obumieranie starych komórek. Zabezpiecza tkankę przeciwnowotworowo i hamuje rozrost istniejących nowotworów. Ma również właściwości przeciwzapalne.
Cudowny ostropest plamisty wykazuje także pozytywne działanie w leczeniu cukrzycy II typu oraz w redukcji wysokiego poziomu trójglicerydów w organizmie ludzkim.
Witamina E, która w dużej ilości zawarta jest w oleju uzyskiwanym z ostropestu ma silne działanie przeciwutleniające, więc jest wykorzystywany w dermatologii i pielęgnacji skóry. Działa również:
- antybakteryjnie,
- przeciwgrzybicznie.
Zmielone owoce ostropestu można spożywać dodane do:
- jogurtu,
- musli,
- sałatek,
- past do chleba,
- makaronów.
Właściwa ilość dzienna ostropestu plamistego jaką powinniśmy spożywać to dwie łyżeczki .