Gdy samotność doskwiera, wspaniałym wsparciem są zwierzęta najlepsi przyjaciele. Warto jednak wiedzieć, jak wybrać odpowiedniego pupila.
Starsze koty adoptowane ze schroniska mają w pełni rozwiniętą osobowość. Są ukształtowane i wiemy, czego możemy się po nich spodziewać. Co więcej, nie mają już tyle energii co młode kociaki, dzięki czemu mamy gwarancję, że nie narobią szkód w mieszkaniu i nie staną się utrapieniem dla seniora. W efekcie opieka nad zwierzakami jest o niebo łatwiejsza i przyjemniejsza w porównaniu z wychowywaniem młodych kociąt.
Starsze koty to idealny wybór dla osób, które lubią czworonogi i szukają spokojnego, cichego oraz niekłopotliwego pupila. Koty, w przeciwieństwie do psów, potrafią spędzić długie godziny w samotności i nie odczuwają tak silnej potrzeby towarzyszenia właścicielowi krok w krok. Co więcej, nie są tak wymagające. Właściciel nie musi pamiętać o ich regularnym wyprowadzeniu – chyba, że sam chce – ani intensywnej pielęgnacji. Mruczki potrafią korzystać z kuwety i są czystymi zwierzakami. Jeżeli zaopatrzymy je w zabawki czy drapak, nie ma obawy, że wyrządzą jakieś szkody w mieszkaniu.
Zwierzęta najlepsi przyjaciele są największą radością i doskonałym towarzystwem dla seniorów.
Korzyści wynikające z posiadania kotów przez osoby starsze są niepomierne. Zwierzęta mogą stać się najlepszymi przyjaciółmi seniorów – zwłaszcza, jeżeli osoba starsza mieszka samotnie i nie ma okazji, aby codziennie widywać się ze znajomymi czy rodziną. Badania dowiodły, że głaskanie psa lub kota sprawia, że jesteśmy wyciszeni i rozluźnieni. Seniorzy, którzy posiadają zwierzęta, żyją dłużej, rzadziej chorują na depresję i są po prostu szczęśliwsi. Jeżeli chcesz, aby twój dziadek, babcia czy rodzic zyskali wieloletniego przyjaciela, który nie opuści ich bez względu na okoliczności, zaadoptuj dla nich pupila. Koszty utrzymania starszego kota nie są wysokie a z pewnością za bezpieczny dach nad głową odpłacą oddaniem i szczerą miłością, a takie uczucie jest przecież bezcenne.