Błędy jakie popełniamy w czasie spożywania posiłków.

Błędy jakie popełniamy w czasie spożywania posiłków.

Wiele osób po jedzeniu cierpi na niestrawność, zgagę i wzdęcia, dlatego warto poznać błędy jakie popełniamy w czasie spożywania posiłków.

Wszystkie te dolegliwości można łatwo wyeliminować. Wystarczy tylko zmienić swoje obyczaje związane z procesem przyjmowania pokarmów i napoi.

Kilka zdrowych nawyków sprawi, że zawsze po jedzeniu będziemy czuć tylko zadowolenie.

Błędy jakie popełniamy w czasie spożywania posiłków skutkują niestrawnością, zgagą i wzdęciami.

By pozbyć się przykrych dolegliwości wystarczy po pierwsze ograniczyć picie dużych ilości płynów przed i w trakcie posiłków. Niewątpliwie picie odpowiedniej ilości wody w czasie dnia jest koniecznością, ale picie jej podczas posiłku i po nim, w dużych porcjach, może okazać się szkodliwe i prowadzić do niestrawności, wzdęć i uczucia ciężkości w żołądku. Woda, którą pijemy rozrzedza kwas żołądkowy. Do prawidłowego trawienia potrzebne jest jednak odpowiednie jego stężenie. Rozrzedzony nie spełnia swojej funkcji w prawidłowy sposób.

W naszym kraju spożywamy często posiłki, w skład których wchodzi skrobia i białko. Nie jest to właściwe połączenie dla zdrowego trawienia. Najpierw powinniśmy spożywać produkty ze skrobią a dopiero po jakimś czasie te białkowe. Skrobię nasz organizm trawi szybciej, zaś białko znacznie wolniej. Gdy są wchłaniane razem, skrobia musi czekać na trawienie, ponieważ blokuje je białko. Taka sytuacja powoduje powstawanie gazów i zgagi.

Gdy pijemy zimne napoje naczynia krwionośne w naszym układzie pokarmowym obkurczają się, co skutkuje niemożnością prawidłowego wchłaniania przez organizm substancji odżywczych. Znajdujący się w żołądku tłuszcz ulega schłodzeniu i staje się trudniejszy do strawienia. Powstaje uczucie ciężkości, wzdęcia oraz czujemy się senni po jedzeniu.

Spożywajmy więc prawidłowo zbilansowane posiłki w spokoju i popijajmy je, po chwili przerwy, najlepiej ciepłą herbatą zieloną a będziemy na pewno czuli się zdrowo.

Posiłek powinien nam sprawiać przyjemność nie tylko w trakcie samego jedzenia, ale również po nim, dlatego bardzo ważne jest, by zachowywać odpowiednie zasady spożywania jedzenia, które eliminują po nim przykre dolegliwości.

 (Następny artykuł) »Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *