Suplementy

Suplementy

Pokarmy jakie spożywamy na co dzień nie zawierają wystarczającej ilości witamin i minerałów a nasz organizm wielu w ogóle nie wytwarza, konieczne są zatem suplementy, które wspomogą prawidłowe jego funkcjonowanie.

Nieustanny stres, presja, wysiłek -żyjemy coraz szybciej, w ciągłym napięciu. Niestety, taki sposób życia prowadzi do zwiększonej podatności na choroby, ponieważ osłabia działanie układu odpornościowego oraz naraża nas na wiele zagrożeń z powodu utraconych substancji mineralnych i witamin.

Wychodząc naprzeciw narastającym potrzebom klientów firmy farmaceutyczne starają się, by dla każdego były dostępne preparaty witaminowe uznanych producentów.  Skuteczność ich działania potwierdzają szczegółowo i skrupulatnie przeprowadzone badania kliniczne.

Suplementy dostępne są już nie tylko w aptekach, ale nawet w sklepach spożywczych czy na stacjach benzynowych.

Ich zadaniem jest spełnianie  oczekiwań każdego, kto chce uzupełnić niedobór niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu mikro- i makroelementów a także elektrolitów i witamin.

Odpowiednia suplementacja wszystkich  składników mineralnych jest ważna. Szczególną uwagę  należy zwrócić na te składniki, które nie są wytwarzane w organizmie i trzeba dostarczać je z pomocą pożywienia i odpowiednich preparatów.

Suplementy nie tylko uzupełnią niedobory składników mineralnych, ale także pozytywnie wpływają na funkcjonowanie najważniejszych narządów (mózgu, serca) oraz na stan skóry, włosów i paznokci. Odpowiednie suplementy zniwelują uczucie zmęczenia, co pozytywnie wpłynie nie tylko na stan fizyczny i psychiczny, ale także na odnowę sił witalnych organizmu oraz poprawienie pamięci i zdolności umysłowych.

Wśród szerokiej gamy dostępnych na rynku produktów znajdują się preparaty mineralne i witaminowe w różnych dawkach i postaciach (tabletki, krople itp.) co pozwala ma dobranie odpowiedniego produktu w zależności od indywidualnego zapotrzebowania, płci czy wieku.

Osoby starsze znajdą preparaty witaminowe i mineralne przygotowane specjalnie dla osób, które wymagają specjalnego wsparcia ze względu na wiek. Suplementacja witamin i minerałów jest niezbędna dla seniorów. Odpowiednio dobrane składniki pomagają wspierać funkcjonowanie wielu narządów i poprawiają pamięć.

Należy jednak zawsze pamiętać, że suplementy nie są w stanie zastąpić na pewno zdrowego i zbilansowanego odżywiania.« (Poprzedni artykuł)
(Następny artykuł) »Jeden Komentarz to Suplementy

  1. suplementy napisał(a):

    Doskonale się zgadzam, że nie każdy suplement ma równie skuteczne działanie. Wiele suplementów posiada w swoim składzie jedynie witaminy. Dlatego zanim kupimy suplement na stawy warto zastanowić się, jakiego efektu możemy oczekiwać. http://www.hyalutidin.pl/efekty-dzialania-suplementow-na-stawy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *