Kino w Łazienkach Królewskich

Kino w Łazienkach Królewskich

Lato zapowiada się niezwykle interesująco dla Warszawiaków, ponieważ wśród wielu atrakcji, z jakich będą mogli skorzystać w stolicy, czeka na nich również mnóstwo wspaniałych filmów, jakie przygotowało  kino w Łazienkach Królewskich.

W każdy poniedziałek lipca i sierpnia o godzinie 21.00 w Amfiteatrze w Królewskich Łazienkach będą odbywały się pokazy filmowe. Uczestnicy obejrzą osiem znanych produkcji kina europejskiego i amerykańskiego.

Organizatorzy zapraszają na seanse filmowe w następujące dni : 3, 10, 17, 24 i 31 lipca oraz 7, 14 i 21 sierpnia.

Kino w Łazienkach Królewskich zaprasza latem na bezpłatne pokazy filmowe

W Łazienkach Królewskich trwa Sezon Niemiecki i w związku z tym początek lipca, w królewskim kinie pod chmurką, będzie związany z kinematografią niemiecką.

3 lipca odbędzie się pokaz filmu „Pina” w reżyserii Wima Wendersa. Obraz poświęcony jest zmarłej osiem lat temu niemieckiej tancerce, która również była choreografem – Pinie Bausch. Film wyróżniają spektakularne zdjęcia i wspaniała ścieżka dźwiękowa.

Kolejny film produkcji niemieckiej, który będzie można obejrzeć  7 sierpnia w Amfiteatrze Królewskich Łazienek, to dokument „Kim jest Oda Jaune?” w reżyserii Kamilli Pfeffer. Produkcja poświęcona jest mało znanej, młodej bułgarsko-niemieckiej malarce. Michaela Danowska, bo tak brzmi prawdziwe nazwisko Ody Jauner rozpoczyna dopiero swoją karierę artystyczną. Film pokazuje proces malowania obrazów przez młodą artystkę, w który wplecione są jej komentarze na temat malarstwa.

„Wielkie nadzieje” w reżyserii Mike’a Newella to film, który widzowie będą mogli obejrzeć 10 lipca. To opowieść o chłopcu, który dzięki hojności anonimowego darczyńcy może wyzwolić się ze świata biedy, w jakim żyje i rozpocząć naukę. Dzieło oparte jest na powieści Karola Dickens’a

Nikifor Krynicki będzie bohaterem kolejnego filmu pokazywanego w letnim kinie w Łazienkach. Reżyser filmu, Krzysztof Krauze, pokazuje w kameralny i pełen ciepła oraz prostoty sposób historię ostatnich lat życia jednego z najbardziej znanych malarzy prymitywistów. Film „Mój Nikifor” zostanie wyświetlony 17 lipca.

W Amfiteatrze w Królewskich Łazienkach będzie można zobaczyć również,  w dniu 24 lipca, „Duchy Goi”- wspaniałe dzieło Milosa Formana,  31 lipca „Akademię tajemniczych sztuk pięknych” w reżyserii Terry’ego Zwigoffa, 14 sierpnia „Porwanie Michela Houellebecqa” autorstwa Guillaume’a Niclouxa  oraz „Shirley: Wizje rzeczywistości” w reżyserii Gustava Deutscha, w dniu 21 sierpnia.

Pokazy filmowe będą odbywały się w ramach projektu „ Kino i sztuka”. Projekt ten obejmuje produkcje, w których przewodnim tematem jest sztuka i jej twórca.

Projekcje filmów w Amfiteatrze w Królewskich Łazienkach organizowane są dzięki inicjatywie Fundacji Rozwoju Kinematografii, WyświetlFilm.pl oraz Muzeum Łazienki Królewskie.

Wstęp na wszystkie letnie seanse jest bezpłatny.« (Poprzedni artykuł)
(Następny artykuł) »Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *