Naturalny sposób na siwe włosy

Naturalny sposób na siwe włosy

Pojawiają się w różnym wieku, posiadają je osoby  30  i 80 letnie, dlatego warto poznać naturalny sposób na siwe włosy.

Siwe włosy są niejednokrotnie utrapieniem dla wielu osób, którym trudno pogodzić się z upływem czasu. Chociaż wielu dyktatorów mody lansuje dzisiaj siwe włosy, jako bardzo atrakcyjne, gdy szron na głowie biegniemy do drogerii i aptek, by szukać cudownego środka, który przywróci im pierwotny  kolor włosów. Czas jest jednak nieubłagany, więc posiadacza siwych włosów czekają wielokrotne zabiegi farbowania włosów, z pomocą chemicznych produktów.

Jak się okazuje istnieje jednak również naturalna metoda na siwe włosy.

Chemiczne farby do włosów, mimo gwarancji producentów po pierwsze nie są w pełni skuteczne, po drugie niszczą jednak zawsze włosy oraz drażnią skórę głowy.

Ostatnie badania dowodzą, że składniki chemiczne farb do włosów przenikają do wnętrza ciała i powodują zatrucie toksynami. Osoby świadome tego poszukują naturalnych rozwiązań, które pomogą im pozbyć się siwizny.

Wbrew pozorom siwe włosy nie są wyłącznie oznaką starości. Powodów ich pojawienia się może być wiele. Siwizna może być efektem zaburzeń hormonalnych, stresu, przewlekłych chorób, zapalenia zatok, palenia papierosów, niedożywienia albo chemioterapii. Zanim zaczniemy farbować włosy konieczne jest zdiagnozowanie przyczyny ich pojawienia się. Gdy proces ich powstawania jest zbyt nagły przyczyna jest z pewnością związana ze stanem chorobowym organizmu lub stresem.

Doskonałym środkiem na redukcję siwych włosów może okazać się olej kokosowy.

Warta wypróbowania jest naturalna metoda na siwe włosy z użyciem oleju kokosowego. Miksturę sporządzamy z 50 ml czystego ekologicznie, najlepiej organicznego oleju kokosowego i soku z cytryny.

50 ml nierafinowanego oleju kokosowego z pierwszego tłoczenia łączymy z 3 łyżkami świeżo wyciśniętego soku z cytryny. Wszystko mieszamy w miseczce,do momentu uzyskania jednolitej masy, którą następnie nakładamy na włosy i skórę głowy. Dokładnie całość wmasowujemy. Miksturę pozostawiamy na włosach na godzinę. Po tym czasie zmywamy wszystko z głowy ciepłą wodą i myjemy włosy delikatnym szamponem, najlepiej wyprodukowanym w oparciu o naturalne, ekologiczne produkty. Zabieg należy wykonywać dwa razy w tygodniu.

Dzięki właściwościom oleju kokosowego poprawi się stan włosów oraz skóry głowy. Kwas laurynowy zawarty w oleju kokosowym pobudza cebulki włosów i ich wzrost. Włosy odpowiednio odżywione ulegną regeneracji i stracą siwy kolor. Kuracja likwiduje również łupież, ponieważ olej kokosowy wykazuje silne działanie przeciwgrzybiczne i antybakteryjne.

Sok z cytryny zawiera dużą ilość witaminy C, która jest silnym antyoksydantem i likwiduje wolne rodniki, uruchamiające proces starzenia. W wyniku kuracji włosy są odżywione i pobudzone do wzrostu. Powraca ich dawny blask i kolor.

Dzięki temu zabiegowi odnowa włosów przebiega w całkiem naturalny sposób a to sprawia, że włosy są jedwabiście miękkie i lśniące.« (Poprzedni artykuł)Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.