Sekret długowieczności

Sekret długowieczności

Może fontanna młodości jest mitem, ale to nie znaczy, że nadzieja na długie życie jest mrzonką, może tylko trzeba poznać sekret długowieczności.

Genetyka odgrywa istotną rolę w długości życia, ale jest coś więcej w sekrecie długowieczności.

Warto dowiedzieć się co ludzie żyjący w dobrej kondycji w wieku 90 i więcej lat mają do powiedzenia o recepcie na życie długie i szczęśliwe.

„Rób to, co lubisz robić – to wszystko. To bardzo proste: każdy, kto ma wielką pasję żyje intensywniej. Myślę, że to jest dobre. Dzięki takiemu działaniu czuję chęć do życia „.

 •  Randolph Hokanson , 101lat, amerykański pianista i profesor

„Nie mam wolnego czasu, więc cały czas jestem aktywna. Myślę, że zmusza mnie to do pozostawania w dobrej kondycji. Być po 90 tce i nadal pracować – tego nie spodziewałabym się. Jestem najszczęśliwsza, gdy działam na swoich nogach.

 •  Betty White , 95lat, amerykańska aktorka

„Mój kardiolog mówi:” Frank, chciałbym mieć to, co Ty masz w sobie „. Powiedziałem: „Gdybym wiedział, co to jest, to bym to opatentował!” Przeszedłem wiele zabiegów – usunięcie pęcherzyka żółciowego, operację na otwartym sercu, zawał serca, udar mózgu, zastoinową niewydolność serca, a teraz defibrylator. Co tu do cholery robię? Nie wiem, co to jest. Ale mogę szczerze powiedzieć, że nie mam żadnych stresów w życiu, które by mnie niszczyły. Żyję bardzo spokojnie. Jedyny czas, kiedy naprawdę się denerwuję, to wtedy, gdy prowadzę samochód. Nadal jeżdżę, ale inni jeżdżą fatalnie”.

 •  Frank Handlen , 100 lat, amerykański malarz

„Miałem szczęście, że znalazłem moją bratnią duszę, partnerkę 63 lata temu i wierzę, że nasze wspaniałe małżeństwo i nasze rozmowy pomogły mi przeżyć wszystko.

 • Kirk Douglas , 100 lat, amerykański aktor, producent, reżyser, autor

„Kluczem do szczęśliwego życia jest być może samo życie, które trwa wystarczająco długo na tyle, aby spojrzeć wstecz na rzeczy, które się wydarzyły, ponieważ przewidywanie rzeczy, które zamierzamy zrobić jest zawsze obojętne”.

 • Henry Morgenthau III , 100 lat, amerykański producent telewizyjny

„Myślę, że słowo, które tu mogę zastosować, to” postawa „. Musisz być aktywny, musisz być pozytywny, nawet jeśli rzeczy nie idą tak, jak chcesz”

 • Norman Lloyd , 102 lata, amerykański aktor, reżyser i producent

„Całą tajemnicą życia jest umiar – trochę wszystkiego.”

 •  Jessie Lichauco , 105 lat, filantrop z Kuby

„Moja mantra, gdy budzę się rano :” To będzie najlepszy dzień mojego życia „.

 • Tao Porchon-Lynch , lat 98, mistrz jogi i pisarz

„Codziennie budzę się i jestem wdzięczny … mam sprawne ramiona i nogi, oczy wciąż działają, uszy też, więc jest jakiś powód do radości. Jeśli chodzi o słabości, to jest to część gry. Musisz zapłacić, a to, za co płacisz w drodze, zależy od tego, jak daleko idziesz”.

 •  Herman Wouk , 101lat, pisarz nagrodzony pulitzerem

„Ludzie często pytają mnie o sekret mojej długowieczności i zawsze odpowiadam to samo: kocham życie. Żyję prostym życiem, bawię się ze swoimi dziećmi, cieszę się tym, co mam, spędzam czas z dobrymi przyjaciółmi. ”

 • David Rockefeller , 101lat, amerykański biznesmen i filantrop

„Naprawdę nie mam tajemnic. Kocham biegać i chodzić. Trenowałam jogę i oddech na długo, zanim był modny. Kiedyś budziłam się o 5:30 i biegłam na Rynek, na filiżankę kawy. Żyj aktywnie ! ”

 • Patricia Morison , 101lat, amerykańska aktorka i piosenkarka

„Świetnie jest żyć długo. Do 60 lat łatwo jest pracować dla swojej rodziny i osiągać swoje cele, ale w naszych późniejszych latach życia powinniśmy starać się robić coś dla społeczeństwa. Od 65 lat pracuję jako wolontariusz. Wciąż robię to przez 18 godzin dziennie, siedem dni w tygodniu i kocham każdą minutę mojego życia. ”

 • dr Shigeaki Hinohara , 105 lat, japoński lekarz, pedagog i pisarz

 

 

 


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *