Co mówi o nas nasza grupa krwi

Co mowi o nas nasza grupa krwi

Każdy z nas zna swoją grupę krwi, ale nie każdy wie, co mówi o nas nasza grupa krwi.

Wszyscy ludzie na świecie są podzieleni według grupy krwi, którą mają określaną w momencie narodzin za pomocą specjalnego  badania.

Występują cztery grupy krwi i są to grupa A, B, AB oraz O. Eksperci są zdania, że każda grupa krwi ma swoje wyjątkowe właściwości, które określają również osobę z daną grupą krwi. Warto zatem przyjrzeć się bliżej charakterystycznym cechom poszczególnych grup krwi.

Około 85% ludzi posiada grupę krwi o czynniku Rh dodatnim. Gdy kobieta ma grupę krwi z czynnikiem Rh minus a jej partner ma czynnik RH plus, istnieje zwiększone ryzyko, że ich potomstwo będzie posiadało problemy ze zdrowiem.

Gdy dowiemy się co mówi o nas nasza grupa krwi, będziemy mogli lepiej zadbać o nasze zdrowie.

Każda grupa krwi może powodować podatność danego organizmu na inne problemy zdrowotne. Warto sprawdzić do jakiej grupy ryzyka przypisuje nas nasza grupa krwi i starać się to ryzyko zmniejszyć.

Grupa krwi jest mocno powiązana ze sposobem odżywiania.  Do każdego typu krwi są przypisane konkretne pokarmy, które są korzystne dla zdrowia a także takie, których należy unikać. Na przykład osoby z grupą krwi A powinny jeść zdecydowanie więcej warzyw.

Osobom z grupą krwi O zaleca się spożywanie większej ilości białka w postaci ryb i mięsa, a te z grupą krwi AB powinny koncentrować się na konsumowaniu chudego mięsa i owoców morza. Wreszcie osoby z grupą krwi B powinny jeść zdecydowanie więcej mięsa czerwonego.

Antygeny krwi to specyficzne białka występujące na powierzchni krwinek krążących w całym organizmie i to one właśnie określają grupy krwi. Są obecne w przewodzie pokarmowym, płucach, w nosie, w jamie ustnej i w okrężnicy.

Osoby z grupą krwi O potrzebują więcej czasu na relaks po stresujących sytuacjach niż osoby z innymi grupami krwi.

Rodzaj krwi określa nawet to jak będzie rozkładał się tłuszcz w naszym organizmie. Osoby z grupą krwi O mają dlatego tendencję do otyłości brzusznej, natomiast te z grupą A na pewno brzuszka nie będą posiadały. Kobiety z grupą krwi AB łatwiej zachodzą w ciążę.

W sytuacji, gdy zachodzi konieczność transfuzji krwi osoby z grupą krwi O Rh minus są uniwersalnymi dawcami, natomiast osoby z grupą krwi AB to uniwersalni biorcy. Świadomość tego faktu może często zaoszczędzić minut cennych dla życia.

Warto spróbować dopasować swoje potrzeby do potrzeb swojej grupy krwi. Może w ten prosty sposób znajdziemy rozwiązanie wielu naszych zdrowotnych problemów.

 

 

 

 (Następny artykuł) »Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.