Szukaj

Noworoczne postanowienia seniora

Noworoczne postanowienia seniora

Sylwester i Nowy Rok to najlepszy czas na noworoczne postanowienia seniora.

Jakie powinny być wobec tego postanowienia seniora na Nowy Rok ?

Przeważnie są związane ze zdrowiem.

Wiele osób obiecuje sobie rzucenie palenia, rozpoczęcie diety i czy większą dbałość o regularne kontrole lekarskie i badania.

Może jednak warto coś w tym zmienić i postawić sobie wyzwania do zrealizowania, które przyniosą również przyjemność a nie będą wykonywane, bo tak trzeba.

Raz można inaczej, nie decydować się na spełnienie pewnych obowiązków, tylko zadbać o to, by zmienić coś w monotonii życia codziennego.

Zrobić coś co sprawi, że poczujemy się szczęśliwi i na długo zapamiętamy ten moment.

Niech zamysłem stanie się podróż i odwiedzenie jakiegoś ciekawego miejsca. W tej chwili transport kolejowy zapewnia komfortowe warunki jazdy a seniorom przysługują zniżki lub darmowe przejazdy.

Nie trzeba jechać daleko, czasami w okolicy miejsca, w którym się mieszka znajdują się fascynujące obiekty historyczne lub krajobrazy, które warto zobaczyć.

A jeśli zobaczyć, to czemu nie zrobić ciekawych zdjęć?

Czemu nie stworzyć interesującego albumy, który z ciekawością obejrzą wnuki i będą dumne ze swojego dziadka lub babci, że chciało im się zrobić coś tak oryginalnego.

Noworoczne postanowienia seniora nie muszą być nudne.

Jeśli ktoś lubi być aktywny fizycznie, może postawić sobie za zadanie jakiś rekord do pobicia. Można polepszyć wynik czasowy w jeździe na rowerze albo dystans w pływaniu, ale oczywiście na miarę możliwości zdrowotnych.

Rekordy można bić również w inny sposób. Można zrobić na drutach szaliki dla całej rodziny, albo czapki, które można przeznaczyć na prezenty dla przyjaciół.

Jeśli ktoś lubi czytać, może pobić rekord w ilości przeczytanych książek.

Koniecznie trzeba wyjść do ludzi, więc niech postanowienia będą związane również z tym tematem. Warto zapisać się do jakiegoś klubu, chodzić na spotkania tematyczne i starać się po prostu rozmawiać z ludźmi. Rozmowa zbliża. Można odwiedzać sąsiadów i zapraszać ich do siebie.

Dzięki nowym znajomościom można poszerzać horyzonty, poznawać lepiej siebie i swoja osobowość oraz spędzać miło czas.

Emerytura to więcej wolnego czasu. Jeśli kiedyś ktoś chciał bardzo malować czy grać na jakimś instrumencie a nie miał do tej pory czasu, by się tego nauczyć to jest to najlepszy moment.

Niech postanowienia dotyczą nauki jazdy na łyżwach, kursów lingwistycznych, nauki jazdy samochodem czy obsługi Internetu. Nauka i osiągnięcia z tym związane daję nie tylko wiele satysfakcji, ale również ćwiczą myślenie i usprawniają mózg.

Spełniamy również w ten sposób swoje marzenia i nie zapominajmy, że to jest najważniejsze w postanowieniach noworocznych.

Spełnienia marzeń w Nadchodzącym Roku !