Odmładzający makijaż

Odmładzający makijaż

Trudno znaleźć kobietę, która nie chce wyglądać zawsze młodo, dlatego bardzo pomocny może okazać się odmładzający makijaż.

Zmarszczki i inne zmiany nie oznaczają, że piękno przeminęło na zawsze. Kobieta może wyglądać wspaniale w każdym wieku. Robiąc makijaż można wykorzystać triki, które spowodują, że liczby w dowodzie osobistym będą wyglądały nierealnie.

Odmładzający makijaż podkreśli to, co najpiękniejsze w kobiecie, a ukryje niedostatki.

Dla dojrzałych kobiet istotne jest stosowanie dobrej bazy odbijającej światło. Wypełnia ona zmarszczki drobnymi,  mieniącymi się cząsteczkami i optycznie wygładza strukturę skóry.

Najlepiej użyć średniego podkładu (jaśniejszego), aby uniknąć efektu maski. Celem jest wyrównanie i wygładzenie tonacji kolorystycznej skóry, nadanie jej aksamitności i zadbanego wygląd oraz ukrycie drobnych niedoskonałości.

Piękne brwi o regularnym kształcie są rzeczą niezmiernie ważną, ponieważ dzięki nim twarz zyskuje zadbany wygląd. Ich dokładnie zarysowany łuk  i odpowiednio dobrany kolor wizualnie powiększa oczy i sprawia, że ​​twarz wygląda świeżo. Staraj się unikać nasyconych kolorów takich jak czarny i ciemno szary – lepiej jest użyć ciepłych i zimno-ciepłych odcieni, ponieważ dzięki nim uzyskuje się młodszy wygląd.

Troska o wygląd, to również troska o dobre samopoczucie, dlatego odmładzający makijaż sprawdzi się w dwójnasób.

Wykonanie idealnej kreski na powiece jest poważnym wyzwaniem, ale jak najbardziej wykonalnym.
Do tego celu potrzebna jest dobra kredka, którą należy narysować cienką czarną linię, dokładnie nad górnym rzędem rzęs. Nie zapominajmy, że to nie jest eyeliner, który daje cieńszą linię nad rzęsami. Kreska na powiece dodaje głębi i ekspresji spojrzeniu, a także zwiększa optycznie gęstość rzęs.

Warto zastosować cienie do powiek. W wewnętrznym kąciku oka najpierw kładziemy jasny odcień, a następnie bardziej intensywny. Podkreślamy zewnętrzny kącik ciemnymi cieniami. Cienie na dolnej powiece należy nakładać na mniej niż jednej trzeciej jej powierzchni, aby makijaż nie wyglądał ciężko i nie dodawał twarzy lat.

Należy pamiętać o konturowaniu twarzy. Kładziemy nacisk na kości policzkowe, by uczynić je wizualnie mniejszymi.

Aby podkreślić kształt ust i by makijaż pozostał na nich dłużej, powinno się używać profesjonalnej kredki do ust. Jest to korzystne nie tylko dla stworzenia pięknego zarysu warg, ale również w celu wypełnienia całej ich powierzchni kolorem. Wewnętrzne narożniki ust można podkreślić ciemniejszą konturówką. Jeśli lubisz matowe usta, można pozostawić je po prostu takimi, jakie są lub użyć matowej szminki.

Aby stworzyć efekt błyszczących ust, należy użyć konturówki i odpowiedniej szminki. Pokrywamy środek warg jaśniejszym odcieniem a wewnętrzne ich narożniki ciemniejszym. W ten sposób otrzymamy efekt ombre i większą objętość warg. Jeśli chcesz osiągnąć efekt mokrych ust, wystarczy nałożyć na ich środek odrobinę przejrzystego błyszczyku.
Należy pamiętać, że celem takiego odmładzającego makijażu nie jest zmylenie wielbicieli lecz podkreślenie u kobiet w każdym wieku ich zalet i sprawienie, by mogły czuć się pewniej.(Następny artykuł) »2 komentarze to Odmładzający makijaż

  1. Ilona napisał(a):

    najlepszym odmładzaczem jest uśmiech :))

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *