Spotkania dla seniorów w ramach akcji społecznej

Spotkania dla seniorów w ramach akcji społeczenj

We Wrocławiu odbędą się spotkania dla seniorów w ramach akcji społecznej „Nie znasz, nie otwieraj!”.

Rusza piąta edycja spotkań w ramach akcji społecznej pod hasłem „Nie znasz, nie otwieraj”, których inicjatorem jest TAURON Polska Energia.

Projekt skierowany jest do seniorów, którzy w trakcie spotkań będą mogli dowiedzieć się, jak chronić swoją prywatność i nie dać się zwieść oszustom.

Spotkania odbędą się w 11 miejscowościach na terenie całej Polski, m.in. w Jeleniej Górze, Świeradowie Zdroju, Krynicy, Ustroniu i innych.

Pierwsze spotkanie w ramach akcji „Nie znasz, nie otwieraj!” odbędzie się we Wrocławiu 21 czerwca o godz. 17.00.

Udział w akcji „Nie znasz, nie otwieraj” jest bezpłatny, więc dołączyć może każdy.

Spotkania dla seniorów w ramach akcji społecznej „Nie znasz, nie otwieraj!” odbędą się z udziałem Michała Fajbusiewicza i Zbigniewa Buczkowskiego.

  • Spotkanie poprowadzi Michał Fajbusiewicz – dziennikarz i felietonista, znany z programów „Magazyn Kryminalny 997” oraz „Fajbusiewicz na Tropie”.

W trakcie wykładu Michał Fajbusiewicz przedstawi główne zagrożenia, jakie czyhają na osoby starsze, opisze najpopularniejsze techniki stosowane przez oszustów oraz wskaże proste rozwiązania, które pozwolą seniorom zwiększyć bezpieczeństwo w domu.

  • Spotkaniu towarzyszyć będzie również trening asertywności, prowadzony przez Zbigniewa Buczkowskiego – słynnego polskiego aktora filmowego i estradowego.

Specjalne ćwiczenia i gry improwizacyjne pozwolą uczestnikom rozwinąć asertywną postawę i nauczyć się przyjmowania jej podczas kontaktów z przedstawicielami handlowymi.

Podczas wykładu omówione zostaną również reguły podpisywania bezpiecznych umów oraz najważniejsze prawa każdego konsumenta.

Po zakończeniu spotkania wszyscy seniorzy otrzymają zawierający ważne informacje „Poradnik bezpiecznego seniora”, a także upominki od organizatora.

Harmonogram spotkań oraz wszelkie dodatkowe informacje na temat akcji „Nie znasz, nie otwieraj!” znajdują się na stronie: www. bezpieczniki.tauron.pl/spotkania/Strony/spotkania.aspx

 (Następny artykuł) »Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.