Czy droższy rower znaczy lepszy

Czy droższy rower znaczy lepszy

Wśród różnych aktywności fizycznych, jazda na rowerze jest jednym z najlepszych sposobów na utrzymanie formy przez osoby starsze, ale czy droższy rower znaczy lepszy ?

Jazda na rowerze wydaje się być optymalnym rodzajem sportu dla seniorów. Bieganie bywa czasem zbyt obciążające, basenu w okolicy może nie być a siłownia jest zbyt krępująca. Jazda na rowerze to połączenie przyjemnego z pożytecznym. Na rowerze można zwiedzać, robić zakupy, odwiedzać rodzinę i przyjaciół.

Senior powinien zwrócić uwagę na trzy rzeczy wybierając rower: rama (jej waga), wielkość kół, siodełko. Najważniejsze jest to, by osoba starsza czuła się wygodnie na rowerze. Drogi rower wcale nie musi spełniać jej oczekiwań i szybko zostanie odstawiony w kąt, jeśli nie skradziony wcześniej. Liczy się przyjemność z jazdy, dlatego rower nie musi być drogi a dostosowany do potrzeb osób starszych. Warto, by zakup roweru dla seniora odbywał się w obecności kogoś bliskiego, może być to opiekun czy członek rodziny. Wybór będzie łatwiejszy. Osoba starsza, która dysponuje małym budżetem, może kupić rower używany, znacznie tańszy od nowego a przyjemność z jazdy będzie ta sama.

Warto zadać sobie pytanie czy droższy rower znaczy lepszy zanim zdecydujemy o jego zakupie.

Siodełko powinno być wygodne, dlatego nim zapłacimy za rower, trzeba koniecznie się na nim przejechać, choćby kawałek po sklepie. Dobrym wyborem są rowery w stylu holenderskim, dzięki czemu sylwetka rowerzysty jest wyprostowana. Nie nadwyręża to kręgosłupa. Rama powinna być aluminiowa, lżejsza, dzięki czemu łatwiej taki sprzęt wnieść do mieszkania, znieść po schodach. Należy również zwrócić uwagę na koła – im większe tym jazda jest przyjemniejsza. Najlepiej jeśli mają 28 cali. Na rower powinno się łatwo wsiadać i z niego schodzić, to również należy przetestować przed zakupem.

Koniecznie trzeba wziąć również pod uwagę dodatki, takie jak koszyk. Okaże się przydatny, gdy często na zakupy będziemy jeździć rowerem. Istotna jest również łatwa zmiana biegów a także kierownica wyposażona w regulowany wspornik. Dzięki temu można ją ustawić w najwygodniejszej pozycji.

Kolor, design – czy mają znaczenie? Najważniejsza jest wygoda i na to w pierwszej kolejności powinni zwracać uwagę seniorzy. Jeśli dopiero zaczynasz przygodę z rowerem, to nie warto inwestować dużych pieniędzy, na początek wystarczy prosty model. Liczy się przyjemność jaką daje jazda na rowerze !

 « (Poprzedni artykuł)Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *