Kapelusze są nadal w modzie

Kapelusze są nadal w modzie

Elegancja, styl, klasa i szyk – tak, tak …młodym pokoleniom trudno w to uwierzyć, że kapelusze są nadal w modzie. Noszą je nie tylko starsze osoby, ale mężczyźni i kobiety w każdym wieku. Przez lata kapelusze były traktowane po macoszemu, jako atrybut starszego pana czy pani. W zasadzie przez ponad pół wieku ich produkcja znacznie spadła, bo zainteresowanie nimi było niewielkie. Od kilku lat w USA obserwujemy wielki powrót kapeluszy na salony. Osoby starsze też mogą a nawet powinny zaszaleć dobierając kapelusze na różne okazje.

Na jakie okazje pasuje kapelusz?

Seniorzy, ale i młodsze osoby, mogą je nosić na co dzień i od święta. Oczywiście nie polecamy ubierać kapelusza do dresu, chyba że jest on w sportowym stylu. Kapelusze pasują nie tylko do garniturów czy garsonek, ale i do luźniejszych stylizacji, spodni z materiału, a nawet dżinsów. Zimą są doskonałym uzupełnienie do płaszczy. Oczywiście, gdy temperatura mocno spada, dla własnego zdrowia lepiej kapelusz zamienić na czapkę. Dobrze sprawdzają się jesienią i wiosną. Chronią przed deszczem i słońcem. Do tego wybór kapeluszy jest tak duży, że każdy senior i seniorka – bo panie jak najbardziej powinny sięgać po kapelusze – dobiorą idealny egzemplarz do kształtu twarzy, sylwetki, garderoby.

Kapelusze są nadal w modzie a nosili je najbardziej znani tego świata.

Michael Jackson, Frank Sinatra, Winston Churchill czy  oczywiście Charlie Chaplin. A któż z nas nie pamięta Stanisława Anioła? Kapelusz dodawał mu szyku. Osoby starsze z dumą powinny dziś nosić kapelusze. A jeśli dziwi się ktoś z rodziny, opiekun czy ludzie na ulicy, można powiedzieć, że w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii kapelusze przeżywają renesans. Do nas ta moda dotrze na pewno już wkrótce, więc warto wcześniej zakupić jakiś twarzowe nakrycie głowy.

Jakie kapelusze są w modzie? Osoba starsza nie musi wybierać stonowanego kapelusza, polecane są dla seniorów soczyste kolory, wyrazisty granat, brąz, ciemna zieleń a wiosną i latem zdecydowanie warto zaszaleć z kolorem! Jeśli chodzi zaś o kształt, to najpopularniejszym kapeluszem jest fedora. Nosił go np. Indiana Jones. Drugim popularnym rodzajem jest tribly (zaliczany do kapeluszy typu fedora). Nosił go między innymi Frank Sinatra. A jedne z najdroższych kapeluszy to panama. Wyplata się je z rośliny podobnej do palmy, pochodzącej z Ekwadoru. Dla Pań wybór jest nieograniczony.

Seniorzy, kapelusze nie z głów, a na głowy!

Absolutnie nie wyrzucajcie starych kapeluszy – synowie, córki i wnuki niebawem włożą je na głowy !

 (Następny artykuł) »Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *