Jak seniorka to tylko w krótkich włosach

Jak seniorka to tylko w krótkich włosach

Mamy kolejny, bardzo krzywdzący stereotyp, wkładający wszystkie osoby starsze płci pięknej do jednego worka – jak seniorka to tylko w krótkich włosach. Masz 50 lat, więc nie przystoi Ci mieć długich włosów! Córka, wnuczka, opiekun, mówią jednym głosem: obetnij włosy! Wejdź w pokutną stylizację i bądź niewidoczna. Bo tak należy, bo tak trzeba, bo ktoś tak kiedyś sobie wymyślił!

Drogie Panie Seniorki, to jaką mamy fryzurę na głowie ma zależeć od nas samych a nie od tego, co inni myślą i co nakazują krzywdzące zasady! Jeśli na emeryturze osoba starsza nie będzie żyła tak jak chce, to kiedy? Dłuższe włosy u pań po 50., 60. czy nawet 70. roku życia mogą wyglądać pięknie. Wszystko to zależy tylko od kobiety, jej chęci i dbałości o włosy.

Skończmy ze stereotypem, że jak seniorka to tylko w krótkich włosach

Niestety tak to już jest, że z wiekiem przybywa zmarszczek a włosy stają się słabsze. Szybciej się łamią, więcej ich wypada i zaczynają siwieć. Szronem na głowie żaden senior nie powinien być zmartwiony. Siwy kolor jest obecnie w modzie i na siwo włosy farbują coraz młodsze osoby. Aby zachować piękne i zdrowe włosy, należy o nie oczywiście dbać. Nałożenie dobrej odżywki po każdym myciu włosów i maseczka raz w tygodniu utrzymują włosy w odpowiednio dobrej kondycji. W przypadku włosów, bez względu na to czy jest to krótka czy długa fryzura, warto wybierać dobre kosmetyki, bo zadbane włosy, nawet siwe, odejmują kilku lat.

Osoby starsze często wybierają krótkie włosy z wygody i nic w tym złego, jeśli dobrze się w nich czują. Natomiast, gdy seniorka chce podkreślić swoją kobiecość i lubi dłuższe włosy, to nie powinna z nich rezygnować. Wiele popularnych aktorek i modelek łamie stereotyp konieczności noszenia krótkich włosów przez osoby starsze. Wystarczy spojrzeć na aktorkę Blythe Danner, która ma ponad 70 lat i pełne blasku dłuższe włosy. Inny przykład pięknej kobiety z długimi włosami to modelka Daphne Selfe, która ma długie włosy, czasem kręcone, czasem gładkie, spięte w kucyk. Inne, bardziej znane kobiety wychodzące poza ramy tego schematu to choćby Sandra Bullock czy Monica Bellucci. Obie Panie są po 50 tce i nie zamierzają rezygnować z długich włosów. Są przykładem, że osoba starsza może, gdy chce, mieć długie i zadbane włosy.

A jeśli krótka fryzura, to niekoniecznie trwała ondulacja, ale coś na czasie, z pazurem i wyrazem. Bądźmy piękne i czujmy się pięknie w każdym wieku!

 

 « (Poprzedni artykuł)
(Następny artykuł) »Jeden Komentarz to Jak seniorka to tylko w krótkich włosach

 1. Dobrzy, źli, lepsi, gorsi…
  My, wy, oni, tamci, obcy…
  Młodzi, seniorzy, starzy, nieprzydatni…
  Mam prawie 60 lat i nie godzę się na jawną gettoizację i separowanie mojej grupy wiekowej, ani na jakiekolwiek „wygradzanie” i wyłączanie jej z ofert międzypokoleniowych!
  Nie należy przypisywać nam na wyłączność domen określanych własnym kluczem, własną miarą i zawłaszczać tych, do których mamy pełne prawo jako LUDZIE – niezależnie od wieku!
  Należy zdać sobie sprawę, jak tendencyjne i krzywdzące bywają niektóre określenia, a użyte w negatywnym kontekście slogany i przywoływane stereotypy (wiek poprodukcyjny, 50+, 60+, renciści, emeryci, seniorzy, starcy, geriatrycy…) deprecjonują nas, jako równorzędnych i pełnoprawnych członków społeczeństwa.
  Protestuję przeciwko przypisywaniu ludziom, będącym na etapie późnej
  dorosłości, określonych działań i sugerowaniu niestosowności ich spontanicznych zachowań z racji wieku osobniczego (czyt. doświadczeń życiowych).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.