„Miesiąc dla serca” – szczęście jako sztuka optymalnych wyborów

24 września obchodzony jest Światowy Dzień Serca. Tego dnia na całym świecie odbywać się będą dedykowane sercu wydarzenia edukacyjne, promujące profilaktykę chorób układu krążenia. Z tej okazji marka Optima, której szczególnie bliska jest tematyka serca, ogłasza Miesiąc dla Serca.

Począwszy od 24 września przez cały miesiąc na fan page’u Optymalne Wybory na Facebook’u konsumenci znajdą Optitriki dla serca, czyli porady na zdrowe i szczęśliwe życie. Każdego dnia przedstawiona zostanie jedna porada bliska sercu, a zarazem sprzyjająca szczęściu. Akcję „Miesiąc dla serca” zainicjuje specjalny wykład prof. Janusza Czapińskiego.

Wykład prof. Janusza Czapińskiego
Optima wspiera zdrowe wybory, które sprzyjają dobremu samopoczuciu i zdrowiu. Marka codziennie stara się przekonywać do tego, że zdrowe wybory dają większą szansę na lepsze, zdrowsze i szczęśliwsze życie.

Dlatego właśnie Optima zwróciła się do znanego specjalisty w dziedzinie Psychologii społecznej – profesora Janusza Czapińskiego – z prośbą o wygłoszenie wykładu na temat relacji między szczęściem, a zdrowiem.
Profesor będzie starał się również udowodnić, że szczęście jest sztuką optymalnych wyborów.

Projekt rozpocznie się od live streamingu wykładu prof. Janusza Czapińskiego „Szczęście to sztuka optymalnych wyborów”, który dostępny będzie na kanale Wirtualnej Polski –   www.facebook.com/WirtualnaPolska w dniu Światowego Dnia Serca, czyli już 24.09. o godzinie 18:30.           W jego trakcie internauci będą mogli zadawać profesorowi pytania, na które odpowiedzi zostaną udzielone po wykładzie i opublikowane na stronach WP.pl oraz OptymalneWybory.pl. Następnie live zostanie przekształcony w materiał video do powtórnego odtworzenia, który dostępny będzie w serwisie OptymalneWybory.pl.

Szczęście to sztuka optymalnych wyborów.  Szczęście jest jedną z najbardziej pożądanych i tajemniczych rzeczy na świecie. Każdy chce je mieć, choć nie do końca wiadomo skąd się bierze i z czego się składa. Pewne jest to, że fundamentem szczęścia jest zdrowie” – mówi profesor Janusz Czapiński.

„Podczas mojego wykładu postaram się odpowiedzieć na pytanie: czy i jaki wpływ mamy na poziom szczęścia w naszym życiu, od czego tak naprawdę uzależniony jest poziom odczuwalnego przez nas szczęścia i jak

W trakcie dedykowanej sercu, miesięcznej kampanii w serwisach WP.pl publikowane będą materiały edukacyjne dotyczące profilaktyki sercowej, zarówno w aspekcie zdrowotnym jak i lifestylowym. Dodatkowo internauci będą mogli brać udział w quizach, które pozwolą sprawdzić czy znajdują się oni w grupie ryzyka zachorowania na choroby układu krążenia i dowiedzieć się jak je zmniejszyć.

Więcej informacji na temat „Miesiąca dla Serca”:  http://optymalnewybory.pl/miesiac-dla-serca/

Profesor Janusz Czapiński

Profesor na Wydziale Psychologii i w Instytucie Studiów Społecznych Uniwersytetu Warszawskiego,                                i prorektor Wyższej Szkoły Finansów i Zarządzania w Warszawie. Zajmuje się psychologią społeczną                                 i psychologią zmiany społecznej (makropsychologią).  Od 1991 r. prowadzi we współpracy z ekonomistami, socjologami, demografami i statystykami badania nad jakością życia Polaków w okresie zmiany społecznej, od 2000 r. w ramach największego w Polsce projektu panelowych badań „Diagnoza Społeczna”. Autor kilku koncepcji poświęconych emocjonalnym i poznawczym mechanizmom adaptacji, m.in. cebulowej teorii szczęścia, teorii zaangażowania, teorii pozytywno-negatywnej asymetrii. Członek kilku rad redakcyjnych czasopism naukowych i międzynarodowych towarzystw naukowych, autor, współautor lub redaktor kilkudziesięciu prac naukowych i popularnonaukowych, telewizyjny, radiowy i prasowy komentator bieżących wydarzeń społecznych, członek różnych gremiów doradczych, konsultant trzech premierów III RP.

Partnerem akcji jest producent margaryny funkcjonalnej Optima Cardio. Margaryny Optima Cardio zawierają naturalne sterole roślinne, które skutecznie obniżają poziom cholesterolu już po trzech tygodniach codziennego stosowania. Klinicznie udowodnione działanie prozdrowotne margaryny Optima Cardio poparte zostało oświadczeniem zdrowotnym dla steroli roślinnych i rekomendacjami Polskiego Towarzystwa Dietetyki. Optima Cardio posiada doskonałe walory smakowe i świetnie nadaje się również do celów kulinarnych (smażenia, pieczenia i gotowania).(Następny artykuł) »Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *