Szukaj

Sprawny kręgosłup szyjny – energia na cały dzień

Mature man suffering from neck pain.

Każdy z nas lubi  i chce być sprawny fizycznie, a niestety sprawność kręgosłupa szyjnego pogarsza się wraz z upływem czasu oraz z nieprawidłowym stylem życia. Codziennie może dochodzić do mikrourazów i drobnych przeciążeń kręgów szyjnych w wyniku np. skoków, biegania po twardym podłożu, spania na zbyt dużej i niewygodnej  poduszce. Dyskomfort może też być powiązany z długotrwałym przemęczeniem, kilkugodzinną jazdą samochodem, stresem, wyziębieniem organizmu. Do przeciążenia kręgosłupa  mogą przyczynić się wady postawy, takie jak skolioza lub płaskostopie. Dolegliwości nasilają się przy codziennym funkcjonowaniu. Mogą pojawić się bóle twarzy i drętwienie skóry. Ćwiczenia na odcinek szyjny kręgosłupa przyniosą ulgę, jeśli ból pojawia się nieregularnie i związany jest z przeciążeniem mięśni. O tym, że z naszym kręgosłupem dzieje się coś złego, myślimy zwykle dopiero wtedy, gdy pojawiają się uporczywe bóle pleców lub szyi albo nagły ból, który uniemożliwia normalne funkcjonowanie. Bardzo ważnym elementem jest komfort ułożenia prawidłowej pozycji do snu. Ulgę przynosi korzystanie z wygodnej i zdrowej poduszki, którą można wyprofilować i ułożyć prawidłowo do swojej postawy.

Dlatego zadbajmy o zdrowy, spokojny sen, a kluczem do tego jest to co naturalne, na przykład:

gryka – pomocna w zwalczaniu bóli pleców i szyi, w  bólach migrenowych, chrapaniu, astmie i bezdechu sennym. Neutralizuje szkodliwe promieniowanie elektromagnetyczne

płaskurka –  jest antyalergiczna, hamuje rozwój bakterii i roztoczy, neutralna termicznie.

orkisz – pomocna w zwalczaniu bóli stawów, pleców, głowy, migrenie i bezsenności. Magazynuje ciepło, wytwarza biopole wspomagające prawidłowe działanie organizmu.

Wspaniałym dodatkiem do wypełnienia poduszek jest lawenda, która ma działanie uspokajające i relaksujące.

Więcej informacji o produktach znajdziecie Państwo w naszym sklepie internetowym.

https://zakupyseniora.pl/