Prezydent otrzymał Złoty Laur

Prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk odebrał Złoty Laur Umiejętności i Kompetencji w kategorii „Samorząd terytorialny, zawodowy i gospodarczy”. Uroczysta XXII Gala Laurów, organizowana przez Regionalną Izbę Gospodarczą w Katowicach, odbyła się w 18 stycznia w zabrzańskim Domu Muzyki i Tańca.

Kapituła Laurów doceniła działania prezydenta oraz częstochowskiego samorządu wspierające życie gospodarcze i lokalnych przedsiębiorców, a także tworzenie dobrego klimatu biznesowego w naszym mieście. Przypomnijmy, że w ubiegłym roku w Częstochowie np. uchwalony został „Program wspierania przedsiębiorczości i tworzenia nowych miejsc pracy na lata 2013-2018”, wprowadzono kolejne ulgi dla przedsiębiorców, władze miasta aktywnie zabiegały też o włączenie nowych terenów w Częstochowie do Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej oraz Strefy Euro-Park Mielec.

Prezydentowi Krzysztofowi Matyjaszczykowi wyróżnienie wręczali prezydent Zabrza – Małgorzata Mańka-Szulik, wojewoda śląski Zygmunt Łukaszczyk oraz prezes Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach Tadeusz Donocik. Wśród osób i firm wyróżnionych w czasie sobotniej Gali znalazła się m.in. także Joanna Okularczyk – współwłaścicielka częstochowskiej firmy TEST – Systemy Uszczelniające (Złoty Laur w kategorii „Przedsiębiorcza Kobieta”) oraz pochodzący z Częstochowy prof. Andrzej Jasiński – wybitny pianista i pedagog (Platynowy Laur w kategorii „Kultura i media”). Diamentowy Laur Umiejętności i Kompetencji otrzymał światowej sławy kompozytor i dyrygent Krzysztof Penderecki, natomiast Kryształowy Laur z Diamentem – Józef Hen – wybitny pisarz i publicysta.

Wśród laureatów z minionych lat są m.in. takie postaci, jak Jan Paweł II, Javier Solana, Vaclav Havel, Jose Manuel Barroso czy Andrzej Wajda. XXII Gala Laurów Umiejętności i Kompetencji zgromadziła jak zwykle wiele wybitnych osobowości świata polityki, gospodarki i kultury.

Idea Laurów Umiejętności i Kompetencji

W 1992 roku działacze samorządu gospodarczego skupieni w Regionalnej Izbie Gospodarczej w Katowicach wystąpili z inicjatywą nagradzania Laurami ludzi nieprzeciętnych, wyróżniające się firmy, organizacje i instytucje, które aktywnie i skutecznie włączyły się w proces tworzenia gospodarki rynkowej, jej restrukturyzacji oraz dostosowania do standardów europejskich.

Laury Umiejętności i Kompetencji na trwale wpisały się w polską rzeczywistość. Kolejne edycje poszerzają ich zasięg w kierunku zjednoczonej Europy i świata. Historyczne przemiany w sferze politycznej i gospodarczej wymagają nadania nowej rangi przedsiębiorcom, kadrom zarządzającym, politykom, dyplomatom, ludziom nauki i kultury. Samorządowi gospodarczemu przypadła ważna rola wspierania i promowania podmiotów polskiej gospodarki i pobudzania jej rozwoju.

 

 

 

 « (Poprzedni artykuł)
(Następny artykuł) »Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *