Stulatka pobiła rekord świata podczas zawodów pływackich

Stuletnia Japonka Mieko Nagaoka pobiła rekord świata w pływaniu na dystansie 1.500 metrów.

Wydarzenie to miało miejsce w dniu 5 kwietnia 2015 roku podczas zawodów pływackich, która odbyła się w Japonii, w mieście Ehime.

Jak widać nigdy nie jest za późno na realizację wyzwań i bicie rekordów. Sport nie jest zarezerwowany tylko dla najmłodszych. Aby z wiekiem zachować zdrowie i stawić czoła naturalnemu obniżeniu możliwości fizycznych zaleca się regularne wykonywanie ćwiczeń. Realizacja tego zalecenia zmniejsza ryzyko upadków i otyłości, utrzymuje w dobrej kondycji mięśnie, zmniejsza stres i ryzyko chorób sercowo-naczyniowych.

Mieko Nagaoka po raz kolejny udowadnia, że ​​nigdy nie jest za późno, by pobić rekordy sportowe. Przyglądając się innym stuletnim sportowcom, takim jak rowerzysta Robert Marchand czy pływak Hidekichi Miyazaki, rzeczywiście warto jest długo utrzymywać aktywność sportową. Mieko Nagaoka pływając osiągnęła imponując wynik, przepływając plecami przez godzinę i piętnaście minut i pięćdziesiąt cztery sekundy. Była ona jedyną osobą, która startowała w kategorii 100-104 lat.

Mieko Nagaoka rozpoczęła pływanie w wieku 80 lat. Wskazaniem było zalecenie rehabilitacji stawu kolanowego i kontynuuje ona nadal tą formę aktywności.

Podczas ceremonii wręczenia medali ogłosiła, że ​​planuje pobić swój rekord: ” Chcę pływać, dopóki nie osiągnę 105 lat, jeśli nadal będę żyła”. Ma nadzieję, że jej występ zostanie zarejestrowany w księdze rekordów Guinessa.

Mieko Nagaoka w 2014 roku opublikowała książkę opowiadającą o jej sportowej aktywności zatytułowaną ” Jestem stuletnią i jestem najbardziej aktywną pływaczką na świecie”.(Następny artykuł) »Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *