Szukaj

26 maja Dzień Matki

Opiekun i senior

26 maja obchodzimy Dzień Matki, w tym dniu matki otrzymują prezenty, laurki, kwiaty oraz różnego rodzaju niespodzianki od dzieci. Święto to ma na celu okazanie matkom szacunku, miłości i podziękowania za trud włożony w wychowanie.

Dzień Matki świętowany jest na różne sposoby i by wyrazić swoje uczucia do mam można wysłać kartkę lub kwiaty, złożyć wizytę z pysznym tortem czy ciastkami, zaaranżować rodzinne spotkanie, śniadanie, lunch czy kolację w domu, w kawiarni czy w restauracji.

Każda mama ucieszy się z rozmowy ze swoimi dziećmi, które często albo są zabiegane w swoim życiu albo po prostu mieszkają daleko. Piękny wiersz własnoręcznie napisany lub ładna laurka, to prezenty, które nie tylko mogą ofiarować małe dzieci, ale również już całkiem dorosłe. Na pewno wzruszą mamę  do łez, bo płyną z głębi serca i dlatego są cenniejsze od czekoladek, biżuterii, odzieży czy bonów prezentowych. Każdy przedmiot wykonany własnoręcznie zawsze powstaje z myślą o radości obdarowanego.

Doskonały sposób na to, by celebrować razem z mamą jej święto, to wspólny wypad do kina lub teatru. Radość sprawi nie tylko fakt obcowania ze sztuką, ale możliwość robienia tego w towarzystwie ukochanych dzieci.

Międzynarodowe Stowarzyszenie Matek – Dzień Matki założono w 1912 roku, aby promować to święto w innych krajach. Od tamtej pory święto staje się coraz bardziej popularne.

Ten dzień powinien również przypominać wielu osobom o konieczności troski i kontaktu z ich rodzicielkami seniorkami, które niejednokrotnie spędzają czas w domach opieki. Może ta wizyta i rozmowa sprawią, że odwiedziny będą miały miejsce nie tylko w związku ze świątecznymi okolicznościami.

To właśnie mamy na początku naszej drogi życiowej dbają o nasze zdrowie i uczą nas wszystkich czynności, dzięki którym stajemy się pełnowartościowymi członkami społeczeństwa, dzisiaj więc jest dobra okazja, by im za to pięknie podziękować.