Fotokalendarz – dlaczego warto?

Kalendarz to rzecz którą używamy każdego dnia w roku. Towarzyszy nam zarówno w pracy, jak i w domu. Skoro mamy z nim tak dużą styczność to dlaczego by nie uczynić go wyjątkowym?

Czym jest fotokalendarz?

Fotokalendarz to nic innego jak kalendarz, który zamiast klasycznych ilustracji ozdabiających dany miesiąc – np. krajobrazów czy zwierząt, posiada wybrane przez nas dowolne fotografie. Firmy produkujące fotokalendarze dają nam duży wybór co do wyglądu i wzoru takiego kalendarza, więc to od nas samych zależy jak będzie się prezentował.  Zazwyczaj kalendarze składają się z od 13 do 24 stron, poczynając od dowolnego miesiąca. Najczęściej występują w formacie A3 lub A4. Oprócz dodania własnych zdjęć, możemy również zaznaczyć ważne daty lub dodać specjalne notatki.

Pomysł na prezent

Jak wszyscy wiemy, najwięcej radości sprawiają prezenty, które zrobiliśmy samodzielnie. Fotokalendarz to doskonały pomysł na prezent dla naszych bliskich. Dzięki jego spersonalizowanemu charakterowi, osoba którym go obdarujmy na pewno poczuje się wyjątkowo. To wspaniały upominek, kiedy zdaje nam się, że osoba, której chcemy podarować prezent wszystko już ma i kompletnie nie mamy pomysłu co jej kupić.

Fotokalendarz podarowany jako prezent posiada jeszcze jedną zaletę – możemy być pewni, że to oryginalny upominek, który się nie powtórzy.

Projektowanie fotokalendarza

Projektowanie fotokalendarza to banalnie proste zajęcie, które może być świetną zabawą. Możemy to zrobić w kreatorze udostępnionym przez strony zajmujące się produkcją takich kalendarzy. Na początek musimy wyszukać odpowiedni szablon naszego kalendarza. Zwykle mamy do wyboru wiele różnych wzorów, kombinacji i kolorystyk. Ciekawym rozwiązaniem są także specjalne szablony dedykowane na różne okazje np. ,,prezent dla wnuków” lub ,,prezent dla męża”. Po wybraniu układu zdjęć musimy wgrać do kreatora wybrane przez nas fotografie. Na koniec warto zaznaczyć ważne dla nas daty oraz święta. I gotowe!

Gdzie kupić?

Fotokalendarze od lat cieszą się popularnością, dlatego na pewno nie będziemy mieć problemu ze znalezieniem firmy realizującej taką usługę. Wiele stacjonarnych zakładów fotograficznych ma w swojej ofercie wykonywanie fotokalendarzy. Warto poszukać również w Internecie. Znajdziemy tam konkurencyjne ceny oraz pomocne opinie innych użytkowników o jakości fotokalendarza. Pamiętajmy jednak, że jeśli zmierzamy kupić taki kalendarz np. na prezent bożonarodzeniowy to należy zamówić go w odpowiednio wczesnym czasie ze względu na większą ilość zamówień w okresie świątecznym.« (Poprzedni artykuł)
(Następny artykuł) »Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *