Jak wytrzymać cały dzień na obcasach?

Wszyscy uwielbiamy to jak wyglądamy w obcasach. Sylwetka wydaje się smuklejsza, nogi zgrabniejsze, a my czujemy się pewniejsze siebie. Niestety, chodzenie na wysokich obcasach nie należy do najprzyjemniejszych czynności. Dzisiaj podpowiadamy jak zmniejszyć dyskomfort z tym związany.

Stawiaj na jakość

Kupując obcasy zawsze miej na uwadze z czego są wykonane i jakiej są jakości. Lepiej mieć w szafie kilka par lepszej jakości niż wiele butów niskiej. W miarę możliwości wybieraj obuwie z naturalnych materiałów, np. skóry. Sztuczne tworzywa nie pozwalają oddychać stopom i nie dopasowują się do ich kształtu. W butach z plastiku noga znacznie bardziej się poci, powstają na niej otarcia i pęcherze.

Odpowiednia pora zakupów

Na zakupy obuwnicze staraj się wybierać wieczorem lub po popołudniu. Nogi zmęczone po całym dniu lekko puchną, więc od razu poczujesz czy buty będą wygodne czy też nie. Przymierzając buta rano, na wypoczętą nogę,  może wydawać Ci się, że jest idealny. Jednak po kilku godzinach te same buty okażą się zbyt ciasne, kiedy Twoja noga będzie już zmęczona i spuchnięta. Przed zakupem zawsze przymierzaj oba buty. Pochodź w nich po sklepie i sprawdź czy są wygodne. Pamiętaj, że buty można rozchodzić, ale tylko w minimalnym stopniu, więc jeżeli coś Cię mocno obciera to nie łudź się, że da się coś z tym zrobić.

Wkładki

Dobrym sposobem na wytrzymanie całego dnia w butach na obcasie są specjalne wkładki. Możesz je kupić w każdym sklepie obuwniczym lub w drogerii. Do wyboru jest wiele opcji – żelowe plastry i poduszeczki, skórzane podpiętki czy plastry. Są zrobione z różnych materiałów, sama musisz wybrać jaki jest dla Ciebie najlepszy. Ich zadaniem jest stabilizacja stopy oraz podparcie i zamortyzowanie śródstopia. Dzięki nim noszenie obcasów jest bardziej komfortowe i wygodne.

Dbaj o stopy

Odpowiednia pielęgnacja jest niesamowicie ważna – regularny pedicure, peelingi i kremy są podstawą dobrej kondycji stóp. Zakładając obcasy warto zrezygnować z balsamu nawilżającego na stopy i zamiast tego spryskać je dezodorantem. Zapobiegnie to poceniu się stóp przez co nie będą się one ślizgać w bucie, a to z kolei pozwoli uniknąć otarć.

Sklej palce

Jest to znany trik wykorzystywany przez modelki – sklejają one ze sobą trzeci i czwarty palec u nogi, najlepiej za pomocą plastra lub taśmy. Pomiędzy tymi dwoma palcami znajduje się nerw. Sklejenie palców pozwoli go lekko odciążyć.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *