Jakie witaminy są najlepsze dla seniora

Jakie witaminy są najlepsze dla seniora

Organizm osoby starszej ma zupełnie inny metabolizm niż człowieka młodego, dlatego też warto wiedzieć jakie witaminy są najlepsze dla seniora.

W starzejącym się społeczeństwie polskim najważniejszym klientem stanie się wkrótce senior.

Na szczególną uwagę zasługuje w związku z tym opieka nad osobami starszymi.  W ramach programowej troski o seniora powstaje coraz więcej dostępnych w aptekach preparatów dla starszych osób. Specyfiki te muszą uwzględniać potrzeby starszego pokolenia.

Niesłychanie istotną kwestią jest dieta seniora oraz żywienie osób starszych. Wsparcie dla seniorów, to również troska o odpowiednie wzmacniające suplementy dla tej grupy osób. Żywność, dostępna aktualnie w sklepach, jest w większości przypadków znacznie przetworzona, dlatego niezbędne jest uzupełnianie diety specjalnymi suplementami dla seniorów.

Opiekując się starszą osobą powinniśmy wiedzieć jakie witaminy są najlepsze dla seniora.

Opiekunowie osób starszych doskonale wiedzą, jak trudne do wykonania są zadania związane z ich działaniem.

Podawanie leków osobom w podeszłym wieku jest nie lada wyzwaniem. Często przełknięcie tabletki jest wręcz niewykonalne dla seniora. W takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem z pewnością będą  witaminy w płynie. Preparaty witaminowe dla seniorów powinny zawierać w swoim składzie cały zestaw witamin z grupy B, witaminę C, K, D3, A i E oraz  związki mineralne, takie jak magnez, żelazo, cynk, jod, selen, luteinę i foliany.

Zadaniem suplementów diety dla seniorów jest wzmocnienie i regeneracja ich organizmu.

Seniorzy mają spowolniony metabolizm i często tracą chęć na jedzenie, dlatego pomocne w takiej sytuacji z pewnością będą preparaty pobudzające apetyt, najlepiej również w syropie.

Witaminy i suplementy dla seniorów powinny redukować zmęczenie i dodawać energii. Konieczne jest wspomaganie fizycznej i umysłowej sprawności starszych osób oraz ich odporności immunologicznej. Preparaty powinny usprawniać funkcjonowanie wielu organów w ciele i przyczyniać się w ten sposób do utrzymania dobrego stanu zdrowia.

Opieka nad seniorem to także odpowiednia dieta, wzbogacona suplementami oraz witaminami dla starszych osób. Preparaty tego typu mają skład opracowany specjalnie dla osób w podeszłym wieku. Planując zakup suplementów diety i witamin dla seniorów zawsze należy brać pod uwagę ich indywidualne potrzeby zdrowotne.

Zdrowe żywienie może okazać się w przypadku osób starszych niewystarczające do wzmocnienia ich organizmów. Należy więc pamiętać o odpowiednio dobranych do wieku witaminach i mikroelementach, które pozwolą seniorom utrzymać dobrą kondycję zdrowotną na długie lata.

 (Następny artykuł) »8 komentarzy to Jakie witaminy są najlepsze dla seniora

 1. KrzysztofW. pisze:

  Ja zażywam obecnie Vitrum D3 i mi służy także moge z polecic Państwu z czystym sumieniem. Mnie też polecono

 2. Janek pisze:

  dla osób po 50, 60 roku życia dobre są sprawdzone ziołowe i naturalne suplementy. warto sobie zobaczyć na nowoczesneziola.pl Sam tam kupuję np herbatkę na serce czy cholesterol.

 3. Marcin pisze:

  Znalazłem u siebie w zielarskim suplement pszczeli BeePearl. Ma bardzo szerokie zastosowanie i zawiera kompleks witamin. Wystarczy łykać kapsułkę dziennie. Zrobiłem taki prezent dziadkowi i babci i mam nadzieję, że będą z niego zadowoleni 😀

 4. Marta pisze:

  Na wzmocnienie i rewitalizację sił polecam super herbatkę Dla seniorów do kupienia w fajnym sklepiku https://www.zielnikjagi.pl/pl/p/Herbatka-ziolowa-dla-Seniorow-Suplement-Diety-100g/54

 5. lik pisze:

  Witamina c jdynie naturalna ma jakis sens

 6. sabina pisze:

  Lata mijają, a o siebie trzeba dbać. Ja praktycznie nie jem już żadnego mięsa i jest mi z tym niezwykle dobrze. A dodatkowo staram się codziennie spacerować w lesie, który mam całkiem niedaleko. Biorę też witaminy na wzmocnienie.

 7. Marian pisze:

  Przede wszystkim D3 i K2. Dla mocnych kości. Do tego odpowiednia podaż wapnia, może być dieta bogata w nabiał i wszystko powinno być OK. Tylko koniecznie ze sprawdzonego źródła. U moich dziadków się sprawdza i polecam każdemu!

 8. Magda pisze:

  Ja mam 52 lata i jeszcze seniorka się absolutnie nie czuje ale od miesiąca biorę witaminy dlatego ze muszę supelmentowac witaminę D na osteoporozę. Pani w aptece doradziła mi zakup tych witaminy bo wychodza bardzo dobrze cenowo i maja bogaty skład

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *