Komedie romantyczne o seniorach

Komedie romantyczne o seniorach

Komedie to filmy dla wszystkich. W zależności od konkretnego obrazu, mogą jedynie śmieszyć lub bawić i jednocześnie skłaniać do głębszych przemyśleń. Jednak już komedie romantyczne przyjęło się za filmy kierowane tylko do kobiet. Nieprawda! Wiele tytułów rozbawi także panów, a przy okazji skłoni to przemyśleń nad własnymi emocjami. Najmilej ogląda się je we dwoje lub w większym gronie, by móc z kimś dzielić emocje. Ale skąd wiedzieć, które komedie naprawdę godne są obejrzenia? Nie sposób przytoczyć wszystkie tytuły, lecz można wybrać najlepsze komedie romantyczne opowiadające o losach seniorów. Są dowodem na to, że starość może być zabawna, romantyczna i że seniorzy chętnie pośmieją się z perypetii innych seniorów.

„Dwaj zgryźliwi tetrycy” to film z 1993r., który można już uznać za komedię kultową. Historia dwóch sąsiadów, którzy w wyjątkowo humorystyczny sposób uprzykrzają sobie życie bawi do łez. Nie brakuje w niej także wątku romantycznego, ponieważ starsi panowie postanawiają zawalczyć o serce tej samej kobiety. Choć jest to film znany niemal wszystkim, można oglądać go wielokrotnie i zawsze będzie powodował uśmiech na twarzy.

„Lepiej późno niż później” to kolejny klasyk, który ma rzeszę fanów. Całość skupia się na wątku miłosnym, aczkolwiek podszyty jest on dużą dawką humoru. Bo jak nie zaśmiać się, gdy życie daje pstryczka w noc i główny bohater, który gustuje w młodych kobietach, nagle zakochuje się w matce swojej wybranki? Można się tu uśmiać, ale też zaskoczyć i zdenerwować. Film o ludzkich, przyziemnych sprawach i skomplikowanych uczuciach, a do tego dobre role cenionych aktorów (Diane Keaton i Jack Nicholson) – to przepis na udany wieczór!

„Razem czy osobno” nie odbiega od klimatu poprzedniego obrazu. Tu również mowa jest o skomplikowanych ludzkich relacjach, ale tym razem chodzi o związek dziadka i wnuczki. Dodając, że dziadek jest samolubem, a wnuczka musi u niego zostać przez pewien czas, wróży to katastrofę. Jednak uprzejma sąsiadka pomoże załagodzić kryzys, przy okazji rozwijając wątek miłosny. Film ciekawy do obejrzenia nie tylko w towarzystwie rówieśników, ale i własnych wnucząt!

„Dwoje do poprawki” to komedia, która chwilami skłania do tak wielu przemyśleń, że może być utożsamiana z dramatem. Opowiada o parze z 30-letnim stażem małżeńskim, która stanęła w obliczu kryzysu. Starają się jednak walczyć o swój związek, a ich terapia małżeńska będzie wiązała się z wieloma zabawnymi sytuacjami.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *