Kraków w Centrum Serenada odbędzie się akcja „Dajże szpik!”

Już w najbliższy weekend w Centrum Serenada odbędzie się akcja „Dajże szpik!” zorganizowana przez Fundację DKMS oraz ogólnopolska akcja profilaktyczna „Pacjent pod opieką Diagnosty” organizowana pod okiem studentów Uniwersytetu Jagiellońskiego. Zapraszamy do Serenady już 26 i 27 maja.

Podczas akcji „Dajże szpik!” w Centrum Serenada, odbędzie się rejestracja potencjalnych dawców szpiku wraz ze zbiórką pieniędzy. Wszystkie zdrowe osoby w wieku 18-55 lat będą mogły bezpłatnie zarejestrować się w bazie potencjalnych dawców komórek macierzystych Fundacji DKMS. Środki zebrane ze zbiórki publicznej zostaną przeznaczone na pokrycie kosztów rejestracji potencjalnych dawców. Fundacji DKMS udało się już zarejestrować i przebadać ponad 1 306 000 potencjalnych Dawców, a 5118 osób oddało już swoje komórki macierzyste ratując życie tym, którzy potrzebują tego najbardziej. Może ich być jeszcze więcej, dlatego zapraszamy do Centrum Serenada przez cały weekend!

27 maja w Dzień Diagnosty Laboratoryjnego na terenie Centrum Serenada odbędzie się ogólnopolska akcja profilaktyczna „Pacjent pod opieką Diagnosty”, która jest inicjatywą organizacji studenckich zrzeszających studentów Analityki Medycznej z całej Polski. W Krakowie za organizację odpowiada Studenckie Towarzystwo Diagnostów Laboratoryjnych Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Akcja ma na celu pokazanie kim jest i czym zajmuje się diagnosta laboratoryjny, a także zwrócenie uwagi na prawidłowe przygotowanie do badań laboratoryjnych. Podczas wydarzenia będzie można zasięgnąć informacji dotyczących tarczycy, wykonywania pomiaru glikemii, poznać działanie mikroskopu oraz spotkać się z diagnostami. Akcja odbywa się w 11 największych miastach w Polsce i jej partnerami są m.in. Krajowa Izba Diagnostów Laboratoryjnych, firma ALAB Laboratoria, firma Diagnostyka oraz firma Roche.

Centrum Serenada Al. Gen. T. Bora-Komorowskiego 41, 31-876 Kraków« (Poprzedni artykuł)
(Następny artykuł) »Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *