Leczenie sanatoryjne

Leczenie sanatoryjne

Każdy z nas marzy o urlopie, który spędzi poza miejscem zamieszkania a jeśli będzie połączony z leczeniem, to tym lepiej, dlatego warto wiedzieć dokąd udać się na leczenie sanatoryjne. W sanatoriach odpoczywając i ciesząc się nic nie robieniem, można jednocześnie korzystać z zabiegów leczniczych. Doskonałą alternatywą dla pełnopłatnego wypoczynku, może być zatem pobyt w uzdrowisku lub sanatorium. Dokonując zapisu z wyprzedzeniem oraz uzbrajając się w cierpliwość, jako ludzie w starszym wieku, potrzebujący wzmocnienia organizmu, możemy skorzystać z wakacji sponsorowanych przez NFZ. Pobyt może być częściowo lub całkowicie dla nas bezpłatny. Wnioski można składać nie częściej niż raz na 18 miesięcy. Możemy wybrać preferowany przez nas kierunek pobytu, choć nie zawsze jest on uwzględniany.

Polska jest tak pięknym krajem i niezwykle różnorodnym. Uzdrowiska i sanatoria są umiejscowione w zasadzie w każdym zakątku naszej ojczyzny. Możemy starać się o pobyt zdrowotny w górach, na nizinach, nad morzem, czy nad jeziorem.

Leczenie sanatoryjne to doskonała forma wypoczynku połączona z terapią prozdrowotną

Każda osoba ubezpieczona może starać się o wyjazd w celu leczniczym. Skierowanie takie jest wystawiane przez lekarza mającego kontrakt z NFZ. O przyznaniu świadczenia decyduje komisja, która weryfikuje stan zdrowia pacjenta, przebyte lub trwające choroby. Po wysłaniu wniosku, możemy spodziewać się odpowiedzi zwrotnej w okresie do 30 dni. Niestety kolejki do sanatoriów są dość długie, dlatego na nasz termin wyjazdu często trzeba dłużej poczekać.

Długość pobytu w sanatorium, w głównej mierze zależy od rodzaju świadczenia na jakie zostaniemy skierowani. W momencie, gdy wybierzemy się do szpitala uzdrowiskowego, nasz pobyt jest w całości finansowany przez NFZ i trwa 21 dni. W sanatorium uzdrowiskowym również będziemy przebywać 21 dni, jednak tylko częściowy koszt będzie pokrywany przez NFZ. Do wyboru są jeszcze szpitale uzdrowiskowe oraz sanatoria z rehabilitacją. Pobyty trwają w tych przypadkach po 28 dni i tak jak poprzednio za szpital nie ponosimy kosztów a za sanatorium tylko część kosztów musimy sami uregulować.

Warto korzystać z możliwości jakie daje nam NFZ. Dbajmy o swoje zdrowie oraz kondycję psychofizyczną spędzając czas w sanatoriach!

 

 « (Poprzedni artykuł)
(Następny artykuł) »3 komentarze to Leczenie sanatoryjne

 1. Piecuch napisał(a):

  Czekałem 30 miesięcy na leczenie sanatoryjne i zrezygnowałem. Termin który otrzymałem na leczenie to 2 grudnia do 23 grudnia.Z moich wyliczeń termin miał być w wrześniu.

 2. tatul napisał(a):

  Jeszcze mam świeże wspomnienia z Sanatorium w Krakowie Zdroju, czyli w Swoszowicach. Nawet na blogu opisałem swoje przemyślenia tam w czasie kuracji poczynione.
  http://tatulowe.blog.onet.pl/2017/09/29/krakow-zdroj/
  Personel bardzo się starał pomagać seniorom i dbać o ich potrzeby

 3. tatul napisał(a):

  Jeszcze mam świeże wspomnienia z pobytu w Sanatorium Kraków Zdrój, czyli w Swoszowicach. Opisałem je na swoim blogu. Zapraszam: http://tatulowe.blog.onet.pl/2017/09/29/krakow-zdroj/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *