Napisz historię swojego życia

Twoja historia jest niepowtarzalna i wyjątkowa. Może dlatego warto wybrać się w podróż, podczas której odkryjesz nieopowiedzianą historię swojego życia. Podążanie starymi ścieżkami wymaga dużego wysiłku, wytrwałości i cierpliwości.

Zanim zagłębisz się w historię życia, zastanów się, co ona oznacza. Odnosi się do wydarzeń, doświadczeń i osiągnięć, które kształtowały życie twoje oraz twoich najbliższych.

Z pewnością twoje losy były niezwykłe. Nawet wówczas, kiedy wydaje ci się, że czas, który upłynął był szary i bezbarwny, to przypomnij sobie minione lata, marzenia, pragnienia. Zainspiruje to ciebie do odkrywania interesujących wspomnień.

Przypomnij sobie miejsce urodzenia i dzieciństwo. Rodzice, rodzeństwo i najbliżsi mieli znaczący wpływ na odkrywanie przez ciebie świata. Na pewno z tym okresem jest związanych wiele historii. Nie zawsze były przyjemne, bo przykre wydarzenia tak jak miłe kształtowały twój charakter.

Kształtującym etapem był okres zdobywania edukacji. Szkoła, uczelnia, przyjaciele, przyjaciółki, znajomi, autorytety, mentorzy, porywające lektury, to tak wiele opowiadań, wspomnień, radości, smutków, fascynacji.

Życie nie zawsze było łatwe. Dorastanie, wkraczanie w dorosłe życie, niejednokrotnie ciężka praca, to tak wiele, aby osiągnąć swoje marzenia. Rozczarowania i radości, to zwykła codzienność a wszystkie te ścieżki prowadziły do stworzenia rodziny, miłości, dzieci.

Sukcesy dnia codziennego, pracy zawodowej tworzą barwne relacje. Życie jest pełne punktów zwrotnych i twoje życie z pewnością nie było inne. Radości wszystkiego co było pierwsze dla twoich dzieci. Zachwyty i duma z sukcesów partnerów. Może udało ci się odkryć swoją pasję i ją realizować? Może otaczały ciebie ciekawe, wybitne osoby? Historie takich znajomości są pełne barwnych i soczystych wspomnień.

Historia życia, kronika osobistych lub rodzinnych wydarzeń, a może autobiografia, to głęboko osobista relacja życia, która poruszy serca wielu czytelników.

Najważniejszymi odbiorcami będą bliscy i przyjaciele. Możliwe, że historia twojego życia będzie dla wielu cenną lekcją. Każdy przyszły czytelnik znajdzie w tej relacji interesujące miejsca. Ten ważny przekaz wielu zainspiruje lub będzie ostrzeżeniem i z pewnością pozostanie na długo w pamięci bliskich.

Teraz, kiedy jesteś już na etapie, gdy nie masz wiele sił tak jak kiedyś, co możesz przekazać tym których kochasz, lubisz? Co możesz zrobić, aby zająć myśli? Czemu warto poświęcić czas, aby utrwalić to co minęło?

Spisz historię swojego życia.

Nawet jeżeli nie posiadasz umiejętności literackich, nie martw się tym. W tym przypadku ważna jest zawartość a forma jest na drugim miejscu. Jeżeli jednak będzie ci zależało na poprawności stylistycznej, rzeczowej, ortograficznej, to na pewno wśród swoich bliskich znajdą się chętni to wykonania korekty. W ten sposób powstanie dzieło, w pewnym sensie wspólne.

Po co ten wysiłek?

A co masz lepszego do roboty?

Ćwicz mózg, który jest jak mięsień, który trzeba trenować. Zapisanie historii życia jest dużym wysiłkiem intelektualnym, który wzmocni pamięć i da mnóstwo satysfakcji.

Poza tym pomyśl – kiedy minie dziesięć, trzydzieści lat, to twój wnuk lub prawnuk przeglądając twoje dzieło wspomni ciebie ciepło. A może będziesz miał szczęście, że twoja opowieść przetrwa sto, albo i więcej lat. Nie jest nieśmiertelność, ale przetrwasz w swojej  historii.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *