Naturalne maseczki do cery dojrzałej

Naturalne maseczki do cery dojrzałej

Od zawsze kobiety dbają o to, aby ich cera wyglądała świeżo, promiennie, była nawilżona i niezaczerwieniona, dlatego na pewno skuteczne dla seniorek okażą się naturalne maseczki do cery dojrzałej.

Wybór maseczek na półkach sklepowych jest tak ogromny, że czasem ciężko się zdecydować co wybrać. Jednak z pewnością najlepsze są kosmetyki domowej roboty. Tańsze, nie zawierają żadnych sztucznych dodatków a działają równie skutecznie.

Skóra starszych kobiet jest bardziej wymagająca niż tych w młodszym wieku. Dojrzała cera potrzebuje odpowiedniego traktowania. Naszym celem jest działanie przeciwzmarszczkowe, ujędrniające oraz wygładzające. Potrzebujemy również mocnego nawilżenia i wzmocnienia słabej i przesuszonej skóry.

Najlepszym i najbardziej naturalnym sposobem na kurację przeciwzmarszczkową są maseczki owocowe.

Remedium na problemy ze skórą twarzy, to dla seniorek naturalne maseczki do cery dojrzałej.

  • MASECZKA TRUSKAWKOWO – BANANOWA – truskawki spłycają zmarszczki oraz  rozjaśniają przebarwienia, natomiast banany zapobiegają przedwczesnemu starzeniu. Użyj 4 truskawki + ½ banana + olej kokosowy. Rozgnieć widelcem i wymieszaj. Nałóż na twarz, po 20 minutach zmyj ciepłą wodą i wytrzyj delikatnie do sucha ręcznikiem.
  • MASECZKA JABŁKOWA – Użyj 1 startego jabłka +1 łyżkę mąki ziemniaczanej. Wymieszaj. Nałóż na twarz, po 20 minutach zmyj ciepłą wodą i wytrzyj delikatnie do sucha ręcznikiem .
  • MASECZKA POMARAŃCZOWA – pomarańcz działa ujędrniająco i rozjaśniająco. Użyj soku z ½  pomarańczy + 2 łyżki oleju słonecznikowego + 2 łyżki serka twarogowego. Wymieszaj. Nałóż na twarz, po 20 minutach zmyj ciepłą wodą i wytrzyj delikatnie do sucha ręcznikiem .
  • MASECZKA BRZOSKWINIOWA – Użyj 1 brzoskwini + żółtka. Wymieszaj. Nałóż na twarz, po 20 minutach zmyj ciepłą wodą i wytrzyj delikatnie do sucha ręcznikiem.
  • MASECZKA CYTRYNOWA – działanie oczyszczające. Użyj soku z ½ cytryny + 5 łyżek śmietany. Nałóż na twarz, po 20 minutach zmyj ciepłą wodą i wytrzyj delikatnie do sucha ręcznikiem.
  • MASECZKA Z AWOKADO – Użyj 1 dojrzałe awokado + 2 łyżki śmietany + kilka kropel soku z cytryny. Wymieszaj. Nałóż na twarz, po 20 minutach zmyj ciepłą wodą i wytrzyj delikatnie do sucha ręcznikiem.

Dojrzałą cerę warto wspomóc również od środka. Warte polecenia jest wewnętrzne nawilżanie w postaci wypijania dziennie co najmniej 2 litrów wody źródlanej, dobrej jakości. Warto również wzbogacić dietę o suplementację witaminami A oraz E a także kwasami Omega.

Trochę codziennej, naturalnej troski o urodę skóry twarzy a data urodzenia w PESEL’u zacznie budzić wątpliwości!

 (Następny artykuł) »Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.