Szukaj

Poczta Polska ostrzega

Poczta Polska ostrzega

Poczta Polska ostrzega przed  fałszywymi  rachunkami radiowo-telewizyjnymi  przesyłanymi przez Centralny Rejestr Radiokomunikacji i Telewizji.

W wyniku przeprowadzonych kontroli ustalono, że podmiot o nazwie Centralny Rejestr Radiokomunikacji i Telewizji mieszczący się rzekomo przy ulicy Świętokrzyskiej 30 w Warszawie nie istnieje.

Podawana w przesyłanych rachunkach strona internetowa również jest nieznana.

Rachunki pochodzące z powyższego źródła należy ignorować i pod żadnym pozorem nie dokonywać wpłat na podane w rachunku konto.

Fałszywe rachunki były zgłaszane do Poczty Polskiej już od początku września.

Kwota podana do zapłaty na rachunku jest niebagatelna i wynosi aż ponad 194 zł.

Jest to kwota opłaty za rzekome usługi radiowo telewizyjne co oczywiście jest kłamstwem.

Dokument sfałszowano starannie, zachowując na nim takie informacje jak :

  •          Rozporządzenie Ministra Administracji i Cyfryzacji z dnia 17 grudnia 2013 roku w sprawie trybu rejestracji odbiorników radiofonicznych i telewizyjnych,
  •         Ustawę z dnia 21 kwietnia 2005 roku o opłatach abonamentowych.

Poczta Polska ostrzega przed fałszywymi rachunkami radiowo-telewizyjnymi szczególnie osoby starsze nie zorientowane w przepisach dot. opłat abonamentowych.

Podawany na blankiecie termin płatności jest bardzo krótki od daty otrzymania korespondencji.

Oszustwo ma miejsce nie po raz pierwszy jak się okazuje.

W ubiegłych latach również zgłaszane były tego samego rodzaju próby wyłudzenia pieniędzy.

Podobnymi sprawami, związanymi z fałszywymi rachunkami za zaległy abonament radiowo telewizyjny, zajmowała się prokuratura w Bydgoszczy i Częstochowie.

Jak zauważono działalność oszustów nasila się w momencie, gdy rząd zapowiada konsekwencje w stosunku do osób zalegających z płaceniem abonamentu.

Za rejestrację odbiorników oraz pobieranie opłat abonamentowych odpowiedzialna jest na terenie naszego kraju Poczta Polska.

Na działania oszustów powinny uważać szczególnie starsze osoby oraz ich opiekunowie, ponieważ właśnie na niewiedzę tej grupy ludzi najbardziej liczą osoby wysyłające fałszywe rachunki.

W przypadku jakichkolwiek wątpliwości należy udać się do najbliższego oddziału Poczty Polskiej i poprosić o weryfikację rachunku.