Pomysły na majówkowe weekendy dla seniora

Maj zbliża się do nas wielkimi krokami, ten ciepły, wiosenny miesiąc wprost zachęca do wypadów za miasto i podróżowania. Dzisiaj podpowiadamy jak miło i radośnie można spędzić czas w majówkowe weekendy.

Krynica Zdrój

 Pijalnie wód są wizytówką Krynicy Zdroju. Wody, które dostępne są do picia pomagają na wiele różnych dolegliwości, a także działają odprężająco. Znajdziemy tam wody leczące problemy z układem pokarmowym, regulujące prace jelit czy pomagające w walce z cukrzycą. W mieście działa wiele atrakcji, m.in. baseny, kolej linowo-terenowa na Górę Parkową, a także liczne muzea. W słoneczny dzień warto wybrać się na wycieczkę w góry, korzystając z jednego z 20 szlaków.

Mazury

 Kolejna naszą propozycją są Mazury. Cieszą się one popularnością zarówno u polskich, jak i zagranicznych turystów. Mimo atrakcyjności można tutaj odpocząć w ciszy i spokoju oraz obcować z naturą. Znajdziesz tu wiele pięknych plaż i kąpielisk, a także miejsca przeznaczone do uprawiania sportów wodnych. Do najpopularniejszych miejscowości turystycznych na Mazurach należą Mikołajki, Olsztyn, Ełk, Ostróda i Giżycko.

Zalew Zegrzyński

To ciekawa propozycja dla mieszkańców Warszawy. Zalew Zegrzyński leży około 40 km od stolicy i jest największym sztucznym akwenem na Mazowszu. Część Jeziora Zegrzyńskiego zagospodarowana jest jako kąpielisko. Wzdłuż zalewu jest dużo hoteli i pensjonatów, które leżą w pobliżu piaszczystych plaż. To doskonałe miejsce do spędzenia weekendu dla miłośników wypoczynku nad wodą.

Tatry

Piękne Polski góry co roku przyciągają do siebie tłumy turystów w maju. Niższe partie gór oraz doliny są wprost idealne do spacerów w ciepłe, słoneczne dni. Na terenie Tatrzańskiego Parku Narodowego znajdziesz wiele szlaków, które nie będą stanowić problemu dla seniorów. Oprócz gór sporą atrakcją jest także Zakopane. W mieście panuje niepowtarzalna góralska atmosfera, jest tam też wiele miejsc wartych odwiedzenia, zaczynając od klimatycznych knajp, a kończąc na muzeach.

Miejscowości nadmorskie

Jeśli od górskich szczytów wolisz szum morza, na weekend wybierz się do jednej z nadmorskich miejscowości. Do jednej lub do trzech, bowiem Trójmiasto cechuje bardzo dobre połączenie komunikacyjne między miastami wchodzącymi w jego skład.

Chociaż pogoda nie pozwoli na kąpiel w morzu to w Trójmieście z pewnością nie będziesz się nudzić. W Gdańsku jest mnóstwo zabytków do zobaczenia, Gdynia ma przepiękne trasy do spacerowania lub jazdy rowerem wzdłuż wybrzeża, a w Sopocie zachwyci Cię molo. W Trójmieście każdy znajdzie coś dla siebie.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *